Andrejeva ispustila veliku pobedu, Kiz nakon preokreta do četvrtfinala

Ruska teniserka Mira Andrejeva, poražena je nakon preokreta u osmini finala Vimbldona od Amerikanke Medison Kiz sa 2:1 u setovima
Andrejeva ispustila veliku pobedu, Kiz nakon preokreta do četvrtfinalaGetty © Clive Brunskill

Veliku priliku propustila je mlada i talentovana ruska teniserka na ovogodišnjem Vimbldonu.

Sve je išlo po planu Mire Andrejeve, koja je imala protivnicu "sateranu u ćošak" i pobedu nadohvat ruke.

Tek od nedavno 16-godišnja Ruskinja osvojila je prvi set sa 6:3 nakon nešto više od sat vremena.

Odličnu igru prenela je i u drugi set, u kojem je napravila rani brejk.

Vodila je Andrejeva sa 2:0 i 4:2 u drugom setu i delovalo je da se Amerikanki bliži kraj, ali je usledio potpuni preokret.

Kiz je vratila brejk, stigla do izjednačenja i uspela da osvoji drugi set nakon taj-brejka, rezultatom 7:4.

Momentum meča se potpuno preokrenuo, što je teniserka iz SAD uspela da iskoristi i kompletira preokret.

Treći set dobila je sa 6:2 i tako izborila plasman u četvrtfinale Vimbldona.

Protivnica u toj fazi biće joj bolja iz duela Beloruskinje Sabalenke i Ruskinje Aleksandrove.