Nezaustavljivi Novak srušio i Rubljova, sa Sinerom za finale Vimbldona

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Rusa Andreja Rubljova sa 3-1 u setovima i tako izborio plasman u polufinale Vimbldona. Protivnik u narednoj fazi mu je Italijan Janik Siner
Nezaustavljivi Novak srušio i Rubljova, sa Sinerom za finale VimbldonaGetty © Shaun Botterill

Šahovsku partiju i atomski tenis priredili su Srbin i Rus u četvrtfinalnom meču Vimbdlona.

Novak Đoković upisao je 33. uzastopnu pobedu na prestižnom engleskom turniru, a 44. u nizu na "Centralnom terenu".

Nakon dva sata i 51 minuta, srpski teniser je izborio 46. polufinale na grend slem turniru, čime je izjednačio rekord Rodžera Federera.

Sjajan otpor i veliku borbu pružio je Andrej Rubljov, protiv kojeg je Novak morao da preokreće rezultat kako bi došao do pobede.

Prvi set osvojio je Rus rezultatom 6:4. Brejka nije bilo u uvodnih osam gemova, da bi u samom finišu Rubljov iskoristio Novakove greške.

Napravio je, a potom i potvrdio brejk, čime je nakon 45 minuta poveo u četvrtfinalnom meču.

Usledio je silovit Novakov odgovor.

Za samo 27 minuta, Đoković je uspeo da napravi i potvrdi dva brejka, te sa ubedljivih 6:1 dođe do izjednačenja u setovima.

Drugi set potvrdio je razliku u klasi dvojice tenisera, ali je Ruboljv uspeo da se oporavi i brzo zaboravi na njega.

Treći set doneo je možda i najkvalitetniji tenis na meču.

Gotovo nestvarne poene priredili su Novak i Andrej, a vimbldonska publika parila je oči na gotovo svaki udarac obojice tenisera.

Đoković je uspeo relativno rano da dođe do brejka i prednosti od 4:2, ali se dobrano pomučio da set privede kraju.

Posle sat vremena rovovske borbe u trećem setu, Đoković je uspeo da iskoristi pet loptu u gotovo ludačkom, daleko najdužem gemu meča i tako dođe do preokreta.

Treći set srpski teniser je osvojio sa 6:4 i tako poveo sa 2-1 u setovima.

Moglo se osetiti da je preokret doneo Novaku još veću psihološku prednost i prevagu u momentumu.

Sa maestralnim tenisom nastavilo se i u četvrtom setu.

Đoković je napravio rani brejk, koji je potom bez većih problema potvrdio.

Do kraja seta, samim tim i meča, Đoković je rutinski održavao prednost, te set priveo kraju rezutlatom 6:3.

Srbin se tako plasirao u polufinale Vimbldona, a tamo ga čeka Italijan Janik Siner. Taj meč na programu je za tri dana.

• 11. jul 2023 • 20:48

20:48

Kraj meča! Novak je u polufinalu Vimbldona!

Novak Đoković osvaja četvrti set sa 6:3 i tako sa ukupnih 3-1 u setovima beleži pobedu protiv Andreja Rubljova.

• 20:44

Đoković vodi sa 5:3, Rubljov servira za opstanak

Prevazišao je Đoković sve probleme koji su ga zadesili u servis gemu.

Sada je veliki pritisak na Rubljovu, koji servira za opstanak u meču.

• 20:30

Đoković - Rubljov 4:6, 6:1, 6:4, 3:1

Uz nešto veći angažman i trud, Novak je potvrdio brejk i stigao do prednosti od 3:1 u četvrtom setu.

• 20:25

Đoković prvi do brejka u četvrtom setu

Sjajna igra srpskog tenisera, koji prvi pravi brejk u četvrtom setu, u kojem vodi sa 2:1.

• 20:22

Bez brejka na startu četvrtog seta

Obojica tenisera bila su sigurna na svojim servis gemovima...

• 19:59

Đoković osvaja treći set sa 6:4, vodi sa 2-1 u četvrtfinalu

Neverovatan gem odigrali su Đoković i Rubljov u završnici trećeg seta.

Srpski teniser koristi petu set loptu, osvaja najduži gem i tako sa 6:4 dolazi do preokreta na 2-1 u setovima.

• 19:55

Rubljov se odbranio, Novak servira za osvajanje seta

Bez većih muka ruski teniser osvaja servis gem, čime smanjuje na 5:4 u trećem setu.

Đoković u narednom gemu servira za vođstvo u setovima u četvrtfinalnom meču.

• 19:52

Đoković - Rubljov 4:6, 6:1, 5:3

Nole održava prednost brejka i tako se dolazi do situacije u kojoj Rubljov servira za produžetak trećeg seta.