Spektakl i goleada u Los Anđelesu, osam golova u pobedi Arsenala protiv Barse

Fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Barselone sa 5:3 u prijateljskoj utakmici
Spektakl i goleada u Los Anđelesu, osam golova u pobedi Arsenala protiv BarseGetty © Kevork Djansezian

Svojevrstan spektakl priredili su engleski i katalonski klub publici u Los Anđelesu.

Od prvog do poslednjeg minuta meča, Arsenal i Barselona igrali su direktan i otvoren fudbal, što je rezultovalo sa čak osam pogodaka.

Barsa je povela golom Levandovskog već u sedmom minutu, ali su "tobdžije" u 13. preko Sake izjednačili.

Isti igrač promašio je penal u 22. minutu, a Barselona je drugi put do vođstva stigla preko Rafinje u 34.

Do kraja prvog dela utakmice viđen je još jedan gol, pošto je Haverc doneo londonskom timu izjednačenje.

Još čak četiri gola viđeno je u nastavku meča.

Trosar je pogađao za Arsenal u 56. i 78. minutu za ubedljivo vođstvo.

Feran je u 88. učinio završnicu zanimljivijom, ali je Vieira samo dva minuta kasnije postavio konačnih Arsenal - Barselona 5:3.