Barsina pobeda i lekcija Realu u Dalasu, neočekivani klinac rešio "El klasiko"

Fudbaleri Barselone savldali su ekipu Real Madrida sa 3:0 u okviru pripremnog meča za narednu sezonu
Barsina pobeda i lekcija Realu u Dalasu, neočekivani klinac rešio "El klasiko"Getty © Sam Hodde

Pravi spektakl na stadionu "Ej-Ti-En-Ti" u Dalasu i ove godine priredili su Barselona i Real Madrid.

Duel ove dve ekipe nikada se ne može zvati prijateljskim, a tako je bilo i u ovom slučaju.

Sve je prštalo od prvog do poslednjeg minuta, a ekipe su kao i u svakom "El klasiku", igrale kao da se radilo o finalu Lige šampiona, a ne predsezonskoj utakmici.

Barselona je na kraju zasluženo odnela pobedu, ali rezultat od 3:0 možda i ne odaje pravi odnos snaga.

Real Madrid ima za čime da žali, pošto je čak pet puta pogodio okvir gola, te je pravo čudo kako je mreža Barselone ostala netaknuta.

Pored pobede nad ljutim rivalom, Barselonu može da raduje mnogo stvari.

Jedna od njih je partija kakvu je u poslednjih pola sata susreta pružao mladi Fermin Lopez.

Dete "La Masije", koje je prošle godine igralo u trećem rangu španskog fudbala, postiglo je spektakularni drugi pogodak za Barsu na ovom meču, a potom bilo asistent kod trećeg.

Ćavijevi izabranici odlično su ušli u meč i do gola stigli već u 15. minutu.

Savršeno odigrana akcija iz prekida, Pedri asistira Dembeleu, koji matira Kurtou za 1:0.

Barselona je pogodila prečku preko Romeua i imala još nekoliko šansi za gol, ali je mogla biti zadovoljna rezultatom, jer je Vinisijus u 20. minutu pogodio prečku iz penala, da bi do kraja prvog dela utakmice Brazilac još jednom pogodio okvir gola.

U drugom delu utakmice igralo se u nešto slabijem ritmu i intenzitetu, što se moglo razumeti, jer je u prvom poluvremenu viđeno četiri žuta kartona, tuča i čak tri povrede (Kristensen, Gundogan i Mendi).

Ipak, šansi i golova je svakako bilo i u drugih 45 minuta.

Real nije mogao da postigne gol koji kao da je začarao golman Ter Štegen.

U samom finišu meča, Barsa je postigla dva pogotka i rešila pitanje pobednika.

Pomenuti Fermin došao je u 85. minutu do lopte nakon greške Krosa, a onda je levom nogom "zakucao" u gol Reala.

Šest minuta kasnije, u prvom minutu nadoknade, Fermin je sjajno proigrao Ferana Toresa, koji prebacuje loptu preko Kurtoe i postiže gol za konačnih 3:0.