Ludnica u Argentini: U derbiju Boke i Rasinga 10 crvenih kartona

Fudbaleri Rasinga pobedili su posle produžetaka Boku Juniors rezultatom 2:1 u finalnoj utakmici Trofeja šampiona. Meč je obilovao uzavrelim strastima, svojstvenim za Argentince, a rezultat toga je 10 podeljenih crvenih kartona.
Ludnica u Argentini: U derbiju Boke i Rasinga 10 crvenih kartonaGettyimages.ru © Marcelo Endelli / Stringer

Norberto Brijasko je u 19. minutu doneo prednost Boki, da bi samo tri minuta kasnije Matijas Rohas izjednačio.

Usledila je ofanziva dva tima, a kako u regularnom delu pobednika nije bilo, meč je ušao u produžetke.

Igrao se 119. minut kada je Karlos Alkaraz postigao gol glavom, posle sjajnog centaršuta Gonzala Piolija i tako svom timu i navijačima doneo ogromnu radost.

Mladi fudbaler je skinuo dres da proslavi pogodak, što je fudbalere Boke toliko razbesnelo da su želeli da se fizički obračunaju sa njim.

Sudija nije mogao da smiri strasti na terenu, pa je bio prinuđen da podeli čak 10 crvenih kartona, sedam fudbalerima Boke, a tri igračima Rasinga.

Ova utakmica će ući u crnu stranicu fudbala u Argentini jer je na njoj isključeno najviše igrača.

Velikan iz Buenos Ajresa je ostao bez ovog trofeja, ali onaj glavni – namenjen prvaku države je nedavno osvojio posle godinu dana pauze.