Biće borbe u Zvezdinoj grupi – teška pobeda Lajpciga u Bernu

Posle prvih 90 i kusur minuta u grupi G u kojoj se nalazi i Crvena zvezda, jasno je da će srpski šampion imati težak posao da prezimi u Evropi
Biće borbe u Zvezdinoj grupi – teška pobeda Lajpciga u Bernu© Tanjug/Anthony Anex/Keystone via AP

Fudbaleri Lajpciga ostvarili su pobedu na startu Lige šampiona, pošto su savladali Jang Bojs kao gosti, rezultatom 3:1.

Lajpcig je opravdao ulogu favorita protiv Švajcaraca, ali je to učinio nakon velike borbe u Bernu.

Na stadionu "Vankdorf", nemački predstavnik je došao do prednosti iz prve prave šanse i činilo se da će rutinski rešiti meč u svoju korist.

Korner je u trećem minutu izveo David Raum, ubacio loptu na prvu stativu, gde je Mohamed Simakan sjajno reagovao i glavom je sproveo u bliži ugao.

Desetak minuta kasnije Ćavi Simons nije uspeo da iskoristi grešku defanzivaca, šutirao je pored stative iz izgledne pozicije i kazna je stigla u 33. minutu.

Meščak Elija, koji je prethodno imao nekoliko zapaženih poteza, još jednom je promešao odbranu gostiju i "špicem" pogodio mrežu sa nekih 16-17 metara.

Šok koji je bundesligaš doživeo trajao je do poluvremena, da bi potom Lajpcig krenuo u totalnu ofanzivu u nastavku.

Imali su igrači Marka Rozea nekoliko prilika, najbolje je imao Lois Openda, a u jednoj situaciji je reagovao i VAR i "dosudio" da neće biti penala za Nemce.

Ipak, ofanziva se isplatila i u 74. minutu Ksaver Šlager je ponovo doveo Lajpcig u vođstvo.

Sjajno je šutirao sa dvadesetak minuta i pogodio donji levi ugao.

Uspeo je osvajač Superkupa Nemačke da slomi otpor rivala, a onda ga i dotukao u samom finišu, pogotkom Benjamina Šeška.

Lajpcig sada ima tri boda u grupi u kojoj se još nalaze Mančester siti i Crvena zvezda, koji se na "Etihadu" sastaju od 21 sat.

U drugoj utakmici koja je igrana u istom terminu, u grupi F, Milan i Njukasl su odigrali bez golova na "San Siru" (0:0).