Barselona nakon preokreta i sa igračem manje do zvanja jesenjeg šampiona

Fudbaleri Barselone savladali su u gostima, nakon preokreta, ekipu Osasune sa 2:1 u meču 14. kola La Lige.

Izuzetno uzbudljivo i neizvesno bilo je u Pamploni, na stadionu "El Sadar" u meču Osasune i Barselone.

Tim iz Katalonije došao je do pobede nakon preokreta, u samom finišu, uz činjenicu da je od 31. minuta imao igrača manje.

Barselona je znala da bi eventualnom pobedom nad Osasunom, osigurala prvo mesto pred pauzu za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Ipak, loše je krenulo po Ćavijev tim, pošto je već u šestom minutu Dani Garsija nakon kornera zatresao mrežu rivala.

Gostujući fudbaleri su se bunili i tražili prekršaj u napadu, ali je sudija Hesus Hil Manzano, koji je imao izuzetno težak zadatak čitav meč, odobrio pogodak.

Nastavile su se Barselonine muke, pošto je Robert Levandovski u 31. minutu zaradio drugi žuti karton i ostavio ekipu sa igračem manje.

Barsa je više od sat vremena fudbala igrala bez svog ubedljivo najboljeg strelca ove sezone, ali je uprkos tome uspela da dođe do tri boda.

Osasuna je na poluvreme odnela prednost od 1:0, ali je Barselona u drugom delu zaigrala konkretnije i to je donelo rezultata.

Igrao se 48. minut kada je nakon centaršuta Albe, lopta stigla do Pedrija, koji uspeva da savlada golmana i dvojicu fudbalera domaće ekipe na gol liniji.

Nastavila su se uzbuđenja na obe strane, ali je delovalo da će Osasuna uspeti da se odbrani.

Međutim, Ćavi je na vreme reagovao sa izmenama, koje su direktno uticale na postizanje novog gola.

De Jong je maestralno uposlio Rafinju, a Brazilac veoma lukavo primetio izlazak golmana Osasune, te glavom sa nešto veće udaljenosti uspeo da ga lobuje.

Do kraja meča su domaći pokušali da stignu do izjednačenja, ali je rezultat ostao 1:2.

Pobedom je Barselona stigla do zvanja jesenjeg šampiona domaćeg prvenstva, te znatno mirnije odlazi na pauzu za SP.

U ostalim mečevima La Lige, odigranim u ponedeljak: Đirona je savladala Elče u gostima sa 2:1, dok je Atletik Bilbao sa 3:0 nadigrao Valjadolid.