Liverpul ide korak dalje - "redsi" traže audio snimak iz VAR sobe

Liverpul je zvanično zatražio da se objavi audio snimak iz VAR sobe, kako bi se čuo razgovor arbitara tokom poništavanja regularnog gola koji je postigao Luis Dijaz u subotnjem meču protiv Totenhema
Liverpul ide korak dalje - "redsi" traže audio snimak iz VAR sobeGetty © Justin Setterfield

Veliki skandal je obeležio subotnji meč, pošto je u 34. minutu, kod rezultata 0:0, Dijaz postigao gol koji je poništen, a odluka proverena u VAR sobi.

Ispostavilo se da Kolumbijac nije bio u ofsajdu (iako se to videlo i golim okom), pa se oglasila i Sudijska komisija koja je rekla da je nepriznavanje gola "značajna ljudska greška".

U Liverpulu nisu zadovoljni tim objašnjenjem, pa su zato zatražili da se objavi snimak razgovora sudija koje su donele pogrešnu odluku.

Liverpul je izgubio od Totenhema rezultatom 1:2, a meč je okončao sa devet igrača, jer su isključeni Kurtis Džons u 26. i Diogo Žota u 69. minutu.

Liverpul bi pobedom u Londonu postao lider Premijer lige i preskočio bi Mančester siti.