Katai i Kangva za rutinsku pobedu Zvezde protiv Čukaričkog

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na Banovom brdu ekipu Čukaričkog sa 2:0 u meču odloženog, sedmog kola Superlige Srbije.

Bitnu pobedu upisali su izabranici Miloša Milojevića protiv Čukaričkog na Banovom brdu.

Pored pobede u derbiju odloženog sedmog kola domaćeg prvenstva, crveno-beli su iskoristili kiks i poraz Partizana od Spartaka u Beogradu.

Zvezda je do pobede došla golovima Kataija u finišu prvog i Kangve u finišu drugog poluvremena.

Uspevao je Čukarički dugo da zadrži i uspori favorizovanog rivala u prvom delu utakmice, u kojem nije bilo previše uzbuđenja.

Ipak, u 37. minutu su gosti bili dobro pozicionirani, Kanga je centrirao ka Kataiju, koji glavom matira golmana Mićovića i donosi Zvezdi prednost.

Taj pogodak je u velikoj meri rasteretio igru crveno-belih, koji su u drugom delu utakmice izgledali znatno bolje.

Uprkos uzbuđenjima, uglavnom ispred gola Čukaričkog, rezutlat 0:1 dugo je stajao na semaforu.

Igrao se 84. minut, kada su gosti postigli drugi gol i tako rešili pitanje pobednika.

Zvezda je u tri poteza matirala rivala, pošto je Kanga proigrao Ivanića, ovaj iz prve uputio pas u peterac protivnika, a tamo Kangva dobro reaguje i smešta loptu u mrežu za konačnih 0:2.

Pobedom nad Čukaričkim, Zvezda je došla do 16. trijumfa u 18 odigranih utakmica, pa sa 50 bodova zauzima prvo mesto na tabeli domaćeg prvenstva.

Čukarički je ostao na 32 boda i četvrtoj poziciji na tabeli.