Liverpul vlada gradom - Salah srušio Everton za vrh Premijer lige

"Redsi" su dugo čekali da stignu do pogotka, ali je muke skratio fenomenalni egipatski napadač
Liverpul vlada gradom - Salah srušio Everton za vrh Premijer ligeGetty © Jan Kruger / Stringer

Fudbaleri Liverpula su savladali Everton 2:0 u velikom gradskom derbiju, igranom u okviru 9. kola Premijer lige.

Domaći tim je slavio na "Enfildu" posle mnogo muka da probije bedem "karamela", ali je kao spas za Liverpul došao Mohamed Salah.

Egipatski superstar bio je strelac oba pogotka na meču. On je doveo Liverpul u vođstvo u 75. minutu nakon što je pogodio iz jedanaesterca, da bi Džordana Pikforda po drugi put matirao u 97. minutu, na asistenciju Darvina Nunjeza.

Liverpul je dominirao od prvog do poslednjeg minuta, uputili su čak 26 udaraca ka golu gradskog rivala, dok je Everton samo jednom šutirao u okvir gola Alisona na drugoj strani.

Ovom pobedom je Liverpul makar na kratko zaseo na vrh Premijer lige sa 20 bodova, koliko imaju i londonski rivali Totenhem i Arsenal, doduše oba tima tek treba da odigraju svoje mečeve devetog kola.