Fudbaleri Mančester junajteda poraženi su na gostovanju u Danskoj od ekipe Kopenhagena sa 4:3, u meču četvrtog kola grupne faze Lige šampiona. Pobede su upisali još i Arsenal. Bajern, PSV, Real Madrid i Inter
Junajted pao u Kopenhagenu nakon ludog preokreta, sigurni trijumfi Reala, Bajerna, ArsenalaGetty © Maja Hitij

Još jedan neverovatan preokret dozvolili su "crveni đavoli" ove sezone.

Ne samo da nisu uspeli da opravdaju status favorita i slave u Danskoj, već su uprkos vođstvu od 2:0 i 3:2, na kraju doživeli poraz.

Delovalo je da napokon tim Erika Ten Haga ima kontrolu meča u svojim nogama, ali im je crveni karton Rašforda potpuno poremetio planove o mirnoj utakmici.

Počelo je sjajno po goste iz Engleske, koji su poveli već u trećem minutu.

Hojlund je bio strelac, a isti igrač je u 28. minutu povećao na 0:2.

Pravi "karambol" nastao je u finišu prvog poluvremena, pošto je prvo Rašford dobio direktan crveni karton u 42. minutu.

U 45. je domaći tim preko Elijunusija smanjio na 1:2, da bi u devetom minutu nadoknade, Gonkalveš sa penala doneo izjednačenje.

Na isti način je Junajted vratio vođstvo u 69. minutu, kada je precizan bio Bruno Fernandeš.

Taman se pomislilo da bi Englezi mogli da dođu do sva tri boda, ali su ponovo loše odigrali završnicu.

Lerager je u 83. minutu savladao Onanu i doneo Kopenhagenu izjednačenje - 3:3.

Delirijum na tribinama u glavnom gradu Danske, doneo je Bardgi u 87. minutu, kada je Kopenhagen kompletirao preokret i tako pobedio sa 4:3.

Nakon četiri odigrane utakmice, situacija u Grupi A je veoma zanimljiva.

Bajern ima maksimalnih 12 bodova, slede Kopenhagen i Galatasaraj sa po četiri, dok je Junajted ostao na tek tri boda.

Bajern je sa 2:1 nadigrao ekipu Galatasaraja.

Dugo su mreže mirovale u Minhenu, da bi potom Kejn sa dva gola rešio pitanje pobednika.

Prvo je pogodio u 80, a potom u 86. minutu za veliku prednost Bavaraca.

Gosti iz Istanbula su uspeli da učine završnicu zanimljivom, pošto je Bakambu u nadoknadi smanjio na 2:1, ali to je bilo sve od ovog meča.

Arsenal je u Londonu uspeo da savlada Sevilju rutinski sa 2:0, golovima Trosara u prvom i Sake u drugom poluvremenu.

U drugom meču Grupe B, PSV je savladao Lans sa 1:0, pa tako nakon četiri kola, Arsenal predvodi sve sa devet bodova, PSV je drugi sa pet, koliko ima i Lans, dok je Sevilja četvrta sa samo dva osvojena boda.

Real Madrid je bio ubedljiv protiv Brage, koju je savladao sa 3:0.

Za "Los blankose" pogađali su Dijaz, Vinisijus i Rodrigo.

Real je prvi u Grupi C sa 12 bodova, sedam ima drugoplasirani Napoli, tri Braga, a Union Berlin jedan bod.

Ekipa Intera slavila je na gostovanju u Salcburgu 0:1, a jedini pogodak postigao je Lautaro sa penala u 85. minutu.

"Neroazuri" se nalaze na deobi prvog mesta u Grupi D, sa ekipom Real Sosijedada, pošto oba tima imaju po deset bodova.

Salcburg je treći sa tri boda, dok je Benfika još uvek na 0.