Partizanov srećni "broj 13", pobeda u završnici za infarkt!

Fudbaleri Partizana pobedili su Čukarički u derbi meču 15. kola Superlige sa 2:1
Partizanov srećni "broj 13", pobeda u završnici za infarkt!© Dusan Milenkovic/ATAImages

Meč u Humskoj je počeo odavanjem počasti legendarnom fudbaleru Partizana - Mustafi Hasanagiću.

Partizan je agresivno ušao u meč, želeći da što pre dođe do gola protiv Čukarikog, koji je dolazio do pobede u prethodna dva susreta.

Igrao se 21. minut kada je Partizan došao do prednosti. Zahid je proigrao Saldanju, a Brazilac postigao novi gol za prednost crno-belih.

Partizan je imao još nekoliko dobrih prilika u prvom delu, ali su gosti na odmor uspeli da odu sa golom zaostatka.

U nastavku nije bilo previše fudbala, već su se ređali žuti kartoni.

U samoj završnici meča, Čukarički je došao do izjednačenja.

Adetundži je proigrao Igora Miladinovića, a mladi napadač je rutinski smestio loptu u mrežu.

Kada su svi pomislili da će se bodovi podeliti u Humskoj, Partizan je uspeo još jednom da zatrese mrežu i dođe do 13. uzastopne pobede.

Mladi Mihajlo Ilić je postigao prvi gol u dresu Partizana, u petom minutu sudijske nadoknade.

Crno-beli su prvi na tabeli sa 40 bodova, dok je Crvena zvezda druga sa 34.

Čukarički je na devetom mestu na tabeli sa 17 bodova.

Fudbaleri Partizana će u narednom kolu na svom terenu dočekati TSC, dok će Čukarički gostovati niškom Radničkom.

Vojvodina je u gostima savladala TSC sa 2:1.

Ćirković je u prvom minutu doneo prednost TSC-u, ali su gosti preokrenuli do odlaska na odmor.

Oba gola postigao je Andrija Radulović - u 19. i 29. minutu.

TSC je treći sa 26 bodova, dok je Voša na mestu ispod, sa 22.

Fudbaleri Javora pobedili su u Ivanjici subotički Spartak rezultatom 2:0.