Partizan se vratio iz "ambisa" pa poklekao u dramatičnoj završnici

Košarkaši Partizan poraženi su u Beogradu od ekipe Igokee rezultatom 91:89 (18:12, 30:22, 28:23, 15:32) u meču sedmog kola regionalne ABA lige

Partizan je pred 7.644 navijača u "Areni" ofanzivno veoma loše otvorio utakmicu, što su gosti umeli da iskoriste i okončaju prvu četvrtinu prednošću 18:12.

Nastavila je da raste prednost Igokee, pa su na poluvremenu imali "plus 14" (48:34).

Igokea je sredinom treće četvrtine imala i maksimalnih "plus 22" (68:46).

Partizan je polako smanjivao prednost gostiju, da bi vezanim trojkama Uroša Trifunovića, dva i po minuta pre kraja, smanjio na 79:84.

Trifunović je 50 sekundi pre kraja, posle ukradene lopte Ognjena Jaramaza, izjednačio na 89:89.

Zatim je Frenk Kaminski promašio šut za tri poena, a dve sekunde pre kraja Stefan Mudi je poentirao za 91:89.

Partizan je imao poslednji napad, ali je Jaramaz loptu iz auta bacio u ruke gostima.

U dresu Partizana na meču protiv Igokee debitovao je Bruno Kaboklo, koji je za tri minuta postigao dva poena.

Pi Džej Doužer nije bio u protokolu, kao ni povređeni kapiten Kevin Panter.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Zek Ledej sa 16 poena, dok je Uroš Trifunović dodao 15.

U ekipi Igokee najbolji su bili Marko Jeremić i Nikola Tanasković, koji su postigli po 17 poena.

Partizan i Igokea posle sedam kola u ABA ligi imaju po pet pobeda i dva poraza.

Crno-beli će u narednom kolu gostovati Cedevita Olimpiji, dok će Igokea dočekati Budućnost.