"Petarda Argentine" u generalnoj probi, Hrvatska bleda pred Mundijal u Kataru

Leo Mesi i saigrači spremni za Mundijal na kojem važe za jedne od najvećih favorita...
"Petarda Argentine" u generalnoj probi, Hrvatska bleda pred Mundijal u Kataru© Tanjug/AP Photo/Hussein Malla

Fudbalska reprezentacija Argentine potpuno je spremna da napadne titulu na Svetskom prvenstvu u Kataru, a u generalnoj probi deklasirala je selekciju Ujedinjenih Arapskih Emirata – 5:0.

Ekipa koju vodi selektor Lionel Skaloni sav posao je završila u prvom poluvremenu u kojem je postigla četiri gola.

Rivala je načeo Hulijan Alvarez na asistenciju Mesija, potom je Anhel di Marija postigao sjajan gol iz voleja, a vrlo brzo se i drugi put upisao u strelce.

Mesi je novu odličnu partiju krunisao u finišu prvog dela igre, a u nastavku je Hoakin Korea potvrdio trijumf.

Argentina će u grupi C na Mundijalu igrati sa Meksikom, Saudijskom Arabijom i Poljskom.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je selekciju Saudijske Arabije sa 1:0 (0:0), u prijateljskom meču u Rijadu.

Jedini gol na utakmici, koja predstavlja generalnu probu obema selekcijama uoči Svetskog prvenstva u Kataru, postigao je Andrej Kramarić u 82. minutu.

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić je utakmicu počeo sa igračima koji uglavnom neće biti u startnoj postavi na prvom meču Mundijala protiv Maroka.

Međutim, Dalić je u drugom poluvremenu odlučio da u igru ubaci najbolje fudbalere, koji su uspeli da donesu pobedu Hrvatskoj.

Svetsko prvenstvo će biti održano od 20. novembra do 18. decembra u Kataru.

Hrvatska će biti u grupi F sa Belgijom, Kanadom i Marokom, a Saudijska Arabija u grupi C sa Poljskom, Argentinom i Meksikom.