Zvezda na krilima Bukarija slavila protiv Vojvodine

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Novom Sadu ekipu Vojvodine sa 2:1 u meču 16. kola Superlige Srbije

Nije blistala Zvezda na "Karađorđu", ali je uspela da ostvari bitna tri boda na gostovanju u Novom Sadu.

Zahvaljujući golovima Osmana Bukarija, aktuelni šampion došao je do 12. pobede u 15 odigranih susreta.

Odlično je gost iz Beograda otvorio meč, pošto je već u trećem minutu došao do vođstva.

Điga je uposlio brzonogog saigrača, a Bukari je uhvatio golmana Carevića na spavanju, pošto je postigao pogodak iz tesnog ugla sa desne strane.

Ipak, samo deset minuta kasnije, usledio je odgovor domaćih.

Nakon oduzete lopte na polovini Zvezde, Crnomarković je poslao loptu kroz odbranu gostiju, pronašao Milosavljevića, a ovaj preciznim udarcem matira Glazera.

Do kraja prvog dela utakmice viđen je još jedan pogodak.

Ponovo je akter bio Bukari, koji ovoga puta nakon gužve u šesnaestercu Vojvodine, dobija pas od Ndiajea i ponovo matira Carevića.

Iako je u narednih 60-ak minuta viđeno dosta uzbuđenja na obe strane, promene rezultata nije bilo.

Zahvaljujući novom trijumfu, Zvezda je stigla do 37. boda, što je tri manje od lidera Superlige, ekipe Partizana, koji ima i meč manje.

Vojvodina je ostala na 22 osvojena boda, čime zauzima peto mesto na tabeli.