Bogdanović "rešetao", ali Atlanta poražena u Bostonu

Odličnu partiju u redovima poraženih Hoksa imao je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović, koji je meč završio sa 23 poena i sedam skokova
Bogdanović "rešetao", ali Atlanta poražena u BostonuGetty © Alex Slitz

Atlanta hoksi poraženi su na gostovanju u "Ti-Di gardenu" od ekipe Boston seltiksa rezultatom 113:103.

Pokušali su gosti da u drugom poluvremenu nadoknade dvocifren zaostatak, ali kad god bi prišli i učinili meč neizvesnijim, domaćin iz Masačusetsa imao je odgovor.

Sjajnu partiju u dresu Hoksa imao je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović.

"Bogi" je sa klupe odigrao skoro 32 minuta, u kojima je ubacio 23 poena i imao sedam skokova.

Nekadašnji košarkaš Partizana i Fenerbahčea pogodio je sedam trojki iz deset pokušaja.

Tako je uz Janga koji je imao 33 i Hantera koji je ubacio 24 poena, bio najefikasniji u redovima svog tima.

Što se tiče Bostona, ubedljivo najraspoloženiji bio je Tejtum, koji je meč završio sa 34 poena, dok su Braun i Vajt dodali 21 i 15 poena.

Seltiksi su prvoplasirani tim Istočne konferencije NBA lige, sa učinkom od 13 pobeda i četiri poraza.

Što se tiče Hoksa, oni imaju skor 8-8 i nalaze se na devetom mestu.