Kruna na fantastičan dan u Premijer ligi - spektakl Sitija i Totenhema

Fudbaleri Mančester sitija i Totenhema odigrali su nerešeno - 3:3 u utakmici 14. kola Premijer lige
Kruna na fantastičan dan u Premijer ligi - spektakl Sitija i TotenhemaGetty © Stu Forster

Fantastičan dan u Premijer ligi završen je neverovatnim duelom Mančester sitija i Totenhema.

Pošteno je Mančester siti izudarao goste na svom terenu, ali će na kraju morati da se zadovolji jednim osvojenim bodom.

Već posle šest minuta je Hung Min Son najavio spektakl - postigao je gol na asistenciju Dejana Kuluđevskog i doneo prednost gostima.

Međutim, Son je, samo tri minuta kasnije, pogodio i na drugoj strani - svoju mrežu.

Nespretno je reagovao pred golom i lopta je završila u mreži.

Siti je svim silama krenuo u napad - ređale su se šanse kao na traci.

Doku je pogodio prečku i stativu (iz jednog šuta), okvir gola je zaustavio i Alvareza, a Erlong Holand je promašio prazan gol sa deset metara.

Posle sjajne akcije u 31. minutu, "građani" su konačno došli do prednosti, a gol je postigao Fil Foden.

Totenhem je izgledao ošamućeno, ali je "pevce" sa konopaca podigao Đovani Lo Selso, lepim golom u 69. minutu.

Siti je u završnici, ipak, došao do novog vođstva.

Bisuma je izgubio loptu, a munjevitu kontru je završio Griliš.

I kada su svi pomislili da se "građani" obezbedili pobedu, Džonson je ubacio loptu pred gol, a Dejan Kuluševski odlično skočio i glavom poslao loptu u mrežu u 90. minutu.

Igrači Sitija su bili besni na kraju meča, pošto je arbitar u nadoknadi prekinuo njihov napad zbog faula, a potom nije dosudio penal nad Akandžijem (iako je VAR soba potvrdila odluku).

Siti je treću vezanu utakmicu na svom terenu remizirao - nakon Čelsija i Liverpula.

Totenhem je prekinuo niz od tri poraza i došao do velikog boda na teškom gostovanju.

Siti je treći sa 30 bodova, dok je Totenhem peti sa 27.