"Ludnica" u Liverpulu - sedam golova i preokret za 60 sekundi

Fudbaleri Liverpula pobedili su Fulam sa 4:3 u utakmici 14. kola Premijer lige
"Ludnica" u Liverpulu - sedam golova i preokret za 60 sekundiGetty © Clive Brunskill

Liverpul i Fulam su odigrali spektakularan meč na Enfildu u utakmici 14. kola.

"Redsi" su došli do prednosti u 20. minutu.

Trent Aleksander-Arnold je sjajno izveo slobodan udarac, lopta je od prečku pogodila golmana gostiju i završila u mreži.

Četiri minuta kasnije, Fulam je došao do izjednačenja.

Nekadašnji fudbaler Liverpula, Hari Vilson, smestio je loptu u mrežu.

Igrao se 38. minut kada je Liverpul ponovo došao do prednosti, spektakularnim golom Aleksisa Makalistera.

Argentinac je opalio po lopti sa distance, Leno nije mogao do nje, pa je Liverpul ponovo poveo.

Ipak, na odmor se otišlo sa rezultatom 2:2, pošto je u nadoknadi Tete savladao Kelehera.

Fulam je u 80. minutu došao do gola koji je nagovestio veliko iznenađenje. De Kordova-Rid je bio strelac, ali se Liverpul nije predavao.

U igru je ušao Vataru Endo u 83. minutu, a četiri minuta kasnije je fenomenalnim udarcem doneo izjednačenje.

Već u narednom napadu, Liverpul je došao do pobede - Trent Aleksander-Arnold je bio strelac.

Liverpul je drugi na tabeli sa 31 bodom, dok je Fulam 14. sa 15.

Čelsi je savladao Brajton sa 3:2, iako je čitavo drugo poluvreme igrao sa igračem manje.

Enco Fernandez u Kolvil su doneli Čelsiju prednost, a izjednačio je Buonanote u 43. minutu, lepim golom.

U završnici prvog dela igre, Čelsi je ostao bez Galahera, koji je dobio drugi žuti karton.

Brajton je napadao u nastavku, ali je Čelsi prvu pravu priliku iskoristio.

Džejms Milner je skrivio penal, a Enco Fernandez je bio siguran sa bele tačke.

Gosti su uspeli da smanje u sudijskoj nadoknadi, kada se u strelce upisao Žoao Pedro, ali nisu mogli više od toga.

Brajton je osmi sa 22 boda, Čelsi ima tri manje i nalazi se na desetom mestu.

Vest Hem i Kristal Palas su odigrali nerešeno - 1:1, dok je na meču između Bornmuta i Aston Vile bilo 2:2.