Đirona se ne šali - srušila Barsu i vratila se na vrh

Fudbaleri Đirone savladali su u gostima Barselonu sa 4:2 u utakmici 16. kola La Lige
Đirona se ne šali - srušila Barsu i vratila se na vrhGetty © David Ramos

Đirona je apsolutni hit u španskom fudbalu.

Odlične igre u prethodnom periodu krunisane su trijumfom u gostima nad Barselonom.

Dovbik je doneo prednost gostima u 12. minutu, ali je izjednačio Robert Levandovski, sedam minuta kasnije.

Ipak, gosti su na odmoru imali prednost, pošto je Migel Gutijerez zatresao mrežu u 40. minutu.

Barselona je napadala svim silama, ali je Đirona došla do novog gola - Valeri se upisao u strelce u 80. minutu.

Ilkaj Gundogan je u prvom minutu sudijske nadoknade doneo nadu domaćima, ali je iskusni Kristijan Stuani postavio konačan rezultat u petom minutu sudijske nadoknade.

Đirona je prva na tabeli sa 41 bodom, madridski Real ima dva manje, a Atletiko i Barselona po 34.

U prvom današnjem meču, Atletiko je bio bolji od Almerije sa 2:1, Kadiz i Osasuna su odigrali nerešeno 1:1, dok je meč Granada - Bilbao prekinut zbog smrti navijača na stadionu.