Paklena sezona za "đavole" - poraz od Bajerna za oproštaj od Evrope

Fudbaleri Mančester junajteda oprostili su se od evropskih takmičenja, pošto su u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona poraženi na svom terenu od Bajerna sa 1:0
Paklena sezona za "đavole" - poraz od Bajerna za oproštaj od EvropeGetty © Shaun Botterill

Navijači Mančester junajteda se ne bude iz košmara, pošto se njihov klub oprostio od Lige šampiona, ali nije uspeo ni da se izbori za Ligu Evrope.

Nakon poraza u odlučujućem meču u poslednjem kolu grupne faze, Junajted je ostao zakucan za poslednje mesto grupe A, iz Bavaraca, ali i Kopenhagena i Galatasaraja.

Posle prvih 45 minuta igre na "Old Trafordu" nije bilo golova, a u nastavku je domaćin počeo jače da pritiska.

Ipak, jedna dobra akcija gostiju je bila dovoljna da se zapečati sudbina "đavola".

Kejn je fantastično proigrao Kingslija Komana, a Francuz rutinski savladao Onanu u 71. minutu.

U drugom meču grupe A, Kopenhagen je na svom terenu pobedio Galatasaraj sa 1:0, golom Leragera u 58. minutu.

Bajern je osvojio 16 bodova i sa prvog mesta ide dalje, gde će mu se pridružiti hrabri Kopenhagen, koji je osvojio osam bodova.

Turska ekipa će u Ligu Evrope, pošto je osvojila pet bodova, dok je Junajted ostao praznih šaka, sa četiri osvojena boda.