Istorijska bruka Bajerna, "petardom" ispraćeni iz Frankfurta

Fudbaleri Ajntrahta savladali su ekipu Bajern Minhena sa ubedljivih 5:1 u meču 14. kola Bundeslige
Istorijska bruka Bajerna, "petardom" ispraćeni iz FrankfurtaGetty © Neil Baynes

Samo nekoliko dana nakon neočekivane eliminacije u domaćem kupu, kao i nakon četiri vezana poraza u Bundesligi, ekipa Ajntrahta odlučila je da očita lekciju favorizovanim rivalima iz Minhena.

Bajern je doživeo novi šokantano ubedljiv poraz na gostovanju u Frankfurtu, pošto je poražen sa 5:1.

Pre četiri godine, Bavarci su takođe bili ispraćeni sa "petardom".

Ovoga puta, Marmuš je načeo mrežu Bajerna u 12. minutu.

Igrao se 31. minut kada je Dina Ebimbe povisio na 2:0, a već u 36. bilo je ubedljivih 3:0, nakon gola Larsona.

U finišu prvog dela meča, Kimih je postigao gol za goste i tako ostavio Bajernu prostor i nadu za povratak u meč.

Ipak, sa nova dva gola u nastavku, Ajntraht je zadao pravi "šamar" gostima.

Drugi gol na meču Dina Ebimbe postigao je u 50. minutu, da bi Knauf deset minuta kasnije postavio konačnih 5:1.

Iako je delovalo da se Bajern nalazi u odličnoj formi, ovaj ubedljiv poraz ponovo će pokrenuti glasine o poziciji Tomasa Tuhela na njihovoj klupi.