Alonsov Leverkuzen melje, Bajern im gleda u leđa

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena ubedljivo su savladali Union - 4:0 u utakmici 11. kola Bundeslige
Alonsov Leverkuzen melje, Bajern im gleda u leđaGetty © Lars Baron

Bajer iz Leverkuzena je nastavio sa sjajnim igrama i ponovo je zaseo na čelo Bundeslige.

Ekipa Ćabija Alonsa je sa 4:0 deklasirala Union iz Berlina.

Grimaldo je u prvom delu igre doneo prednost domaćinu, a u nastavku su pogađali Kosounu, Tah i Tela.

Leverkuzen je ovom pobedom preuzeo lidersku poziciju - ima 31 bod, dva više od Bajerna.

Union je nastavio sa užasnim partijama, pa je zakucan za poslednje mesto sa svega šest bodova.

U drugom današnjem meču, Verder i Ajntraht su odigrali nerešeno - 2:2.

Ajntraht je sedmi sa 18 bodova, dok je Verder na 12. mestu sa 11 bodova.

U poslednjem današnjem meču, Lajpcig je na svom terenu pobedio Frajburg sa 3:1.

Ćavi Simons je u šestom minutu doneo prednost domaćinu, a Frajburg je izjednačio u poslednjim momentima prvog dela igre, preko Rola.

Openda je sa bele tačke doneo novu prednost Lajpcigu u 78. minutu, a konačan rezultat postavio je Baumgartner, dva minuta kasnije.

Lajpcig je četvrti sa 23 boda, dok Frajburg ima 14 i nalazi se na osmom mestu.