Barsi samo bod u Valensiji, Atletiko nemoćan u Baskiji

Fudbaleri Valensije i Barselone odigrali su nerešeno - 1:1, u utakmici 17. kola La Lige
Barsi samo bod u Valensiji, Atletiko nemoćan u BaskijiGetty © Aitor Alcalde

Posle tihih 45 minuta u Valensiji, Barselona je prva zapretila u nastavku.

Žoao Feliks je postigao gol u 55. minutu i doneo Barseloni prednost.

IPak, domaći su uspeli da dođu do boda, pošto je Guljamon izjednačio u 70. minutu meča.

Barselona je treća na tabeli sa 35 bodova, dok je Valensija deseta sa 20.

"San Mames" se još jednom pokazao kao neosvojiva tvrđava, pošto je Atletik sa 2:0 pobedio madridski Atletiko.

Oihan Sanset nije iskoristio penal u 36. minutu, ali to nije sprečilo domaćina da dođe do trijumfa.

Guruzeta je u 51. minutu doneo prednost, a pobedu je potvrdio Niko Vilijams u 64. minutu meča.

Atletiko je četvrti na tabeli sa 24 boda, dok je Bilbao na mestu ispod, sa dva boda manje.

Sevilja je pretrpela težak poraz na svom terenu od Hetafea - 3:0.

Borha Majoral je u petom minutu iskoristio jedanaesterac, a Haime Mata je povisio u 37.

Konačan rezultat postavio je Mejson Grinvud u 80. minutu meča, sa bele tačke.

Hetafe se nalazi na osmom mestu sa 25 bodova, dok je Sevilja 16, sa osvojenih 13 bodova.

U prvom današnjem meču Selta je pobedila Granadu sa 1:0.

Jedini gol postigao je Larsen u 20. minutu meča, a Selta je završila meč bez Jaga Aspasa, koji je isključen u 80. minutu.

Selta je 17. na tabeli sa 13 bodova, dok je Granada 19, sa osam.