Košarkaši Partizana savladali su francusku ekipu po drugi put u ovoj sezoni
Partizan razbio Asvel, pa stigao i da uspori - Panter vodio ka 10. pobedi u Evroligi© Dusan Milenkovic/ATAImages

Košarkaši Partizana upisali su 10. pobedu u Evroligi ove sezone, pošto su u 18. kolu savladali Asvel 90:77.

U meču u kom su dominirali tokom čitavog susreta, puleni Željka Obradovića su imali i 31 poen prednosti, pa se trijumf nije dovodio u pitanje.

Crno-bele je sa 22 poena predvodio Kevin Panter, dok je Danilo Anđušić ubacio 15, a Ognjen Jaramaz 11. Partizanova igra bila je odlična od starta, a u drugoj i trećoj deonici je dostigla svoj vrhunac.

Dozvolili su samo 28 poena u tih 20 minuta košarke rivalu iz Francuske, pa je bilo samo pitanje koliko ubedljiva pobeda će to biti za Partizan.

Obradovićeva ekipa je u četvrtoj četrtini dozvolila rivalu čak 32 poena, očigledno se opustivši znajući da će stići do pobede posle uzastopnih poraza od Real Madrida i Virtusa.

Partizan sada ima skor 10-8, dok je Asvel poslednji sa učinkom 2-16.

• 2. jan 2024 • 22:27

22:27

Kraj utakmice - pobeda Partizana 90:77

Sigurna pobeda Partizana koji se u poslednjoj četvrtini značajno opustio i dozvolio čak 29 poena, više nego u drugoj i trećoj deonici zajedno.

No, bilo je i 31 poen razlike u jednom trenutku, pa su puleni Željka Obradovića bez drame dovršili posao za 10. pobedu u Evroligi ove sezone!

• 22:12

33' - Partizan usporio

Dopustili su crno-beli čak 13 poena u prva tri minuta poslednje deonice, što je uključivalo i dve trojke Skota i jednu Lajtija.

To je smanjilo zaostatak Asvela na 16 poena, dok Danilo Anđušić uspeva da ubaci jednu trojku na suprotnoj strani da malo prodrma crno-bele.

• 22:04

Kraj treće deonice - 69:45

I u trećoj deonici je porasla prednost Partizana, koji je u jednom trenutku imao i 31 poen razlike u svoju korist.

Kevin Panter je na 22 poena i neverovatno je da je on jedini dvocifren u ovom trenutku u oba tima. Anđušić je pogodio nekoliko lepih šuteva i crno-beli idu ka sigurnom trijumfu.

• 21:56

27' - Panter pogađa za "plus 31"

Strašna partija Partizana u napadu, sada je 69:38 posle trojke Pantera na isteku napada. Mučenje Asvela je preveliko, kao da jedva čekaju kraj utakmice.

• 21:49

23'- Partiza nastavlja da "melje"

Kaboklo pogađa za tri poena za novi porast prednosti Partizana na "plus 24".

Sada je 57:33, ekipa Asvela bez ikakvih rešenja na ovom meču.

• 21:29

Kraj prvog poluvremena - 50:31 za Partizan

Kakvo moćno poluvreme, naročito druga četvrtina. Ova deonica pripada crno-belima 27:14, a poeni su sjajno rasporođeni. Napad odlično funkcioniše - Panter sa 12 predvodi, tu je Jaramaz sa osam, Kaminski ima pet, Kaboklo i Smit po četiri.

Sve funkcioniše odlično za tim Željka Obradovića.

• 21:19

Partizan ima "plus 14"

Bilo je 19:17 u jednom trenutku, a sada je 38:24 i to na 4:45 do kraja druge deonice.

Sjajna serija crno-belih, Jaramaz za sada energičan i efikasan, dok i Smailagić radi dobar posao u odbrani.

• 21:09

11' - Serija Jaramaza za 28:17

Jaramaz trojkom otvara drugu četvrtinu, nakon što je u finišu prve imao i važnu ukradenu loptu. Posle toga u solo prodoru stiže do petog poena u kratkom razmaku i odmah Poceko traži tajm-aut.

• 21:05

Kraj prve četvrtine - 23:17 za Partizan

Trojka Tristana Vukčevića i to pod faulom na 33 sekunde pre kraja, a nakon toga pogađa i sa linije penala, za četiri poena u jednom napadu.

Bilo je 18:10 za Partizan, onda je usledila serija 7:0 gostiju koju su uspeli da prekinu.

Čak 10 poena Kevina Pantera u ovih 10 minuta.

• 20:52

5' - Bolji početak Partizana

Ponitka je pogodio lepo pod košem, a posle trojke Perisa Lija, upisuje se u poentere i Kevin Panter. Posle pogotka Doužera sa poludistance, rezultat je 11:6.