"Soker" i fudbal podelili bodove - Vea doneo prednost SAD, Bejl sa penala spas

U meču prvog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Kataru, SAD i Vels su odigrali nerešeno - 1:1.
"Soker" i fudbal podelili bodove - Vea doneo prednost SAD, Bejl sa penala spasGetty © Stu Forster

Amerikanci i Velšani su odigrali uzbudiv meč u Dohi, a na kraju podelili bodove u prvom kolu turnira.

Na početku meča se jasno videlo ko više želi pobedu- Amerikanci su igrali agresivno, ofanzivno, pokušavali su na sve načine da napadnu gol protivnika. Sa druge strane, Vels nije izgledao kao ekipa koja zaslužuje da bude na Mundijalu.

Očekivano, igra SAD zavisila je umnogome od igre Kristijana Pulišića, a fudbaler Čelsija je, na sreću navijača, bio raspoložen za igru.

Velšani su se mučili, ne samo da organizovano krenu u napad, već da, za početak, iznesu loptu na protivničku polovinu.

Igrao se 36. minut kada je selekcija SAD došla do prednosti.

Brz napad, Pulišić je povukao loptu, a onda proigrao Timotija Veu, koji je rutinski smestio loptu u mrežu.

Sin legendarnog Žorža Vee obezbedio je mirnu i staloženu igru svom timu i naterao Velšane da se presaberu na poluvremenu.

"Živnuli" su Velšani u nastavku, zaigrali odlučnije i žustrije, pa su krenuli svim silama ka golu SAD.

Ređali su se napadi Velsa, a najbliži izjednačenju bili su posle prekida, kada je prvo Tarner odbranio udarac Bena Dejvisa, a potom je Mur glavom šutirao preko gola.

Isplatila se ofanziva Velsu u završnici meča.

Zimerman je oborio Bejla u kaznenom prostoru, pa je Vels dobio savršenu priliku.

Odgovornost je preuzeo, naravno, najbolji igrač Velsa – Geret Bejl – i zakucao loptu u mrežu, čime je doneo spas svojoj ekipi.

U prvom meču grupe B, Engleska je deklasirala Iran sa 6:2.