Obala Slonovača je na otvaranju turnira u svojoj zemlji upisala sigurnu pobedu
Zvezdin napadač blista na Kupu afričkih nacija - "slonovi" slave majstoriju Krasoa© Tanjug/AP Photo/Sunday Alamba

Fudbaleri Obale Slonovače pobedili su reprezentaciju Gvineje Bisao 2:0 na otvaranju Kupa afričkih nacija koji se održava u njihovoj zemlji.

Domaćin takmičenja bio je siguran na startu turnira i to najviše zahvaljujući napadaču Crvene zvezde, Žan-Filipu Krasou.

Udarna igla "slonova" prvo je bio asistent za vodeći pogodak svog tima u četvrtom minutu, kada je uposlio Seka Fofanu za 1:0.

Ipak, ono najbolje od Krasoa došlo je u 58. minutu, kada je sjajnim pogotkom uspeo da povisi prednost na 2:0 i tako donese Obali Slonovače siguran trijumf u kom se pitanje pobednika nije dovodilo u piatnje.

U grupi A na Kupu afričkih nacija nalaze se još i Nigerija i Ekvatorijalna Gvineja, koji će svoj meč odigrati u nedelju.

Sledeći meč Obala Slonovače igraće protiv Nigerije, što će biti jedan od zanimljivijih okršaja u grupnoj fazi turnira.