Arsenal pleše u ritmu sambe, Gabrijel i Martineli srušili Palas

Fudbaleri Arsenala savladali su Kristal Palas 5:0 (2:0) u utakmici 21. kola Premijer lige i nastavili poteru za Liverpulom i Mančester sitijem
Arsenal pleše u ritmu sambe, Gabrijel i Martineli srušili PalasGetty © Shaun Botterill

Više nego ubedljivo Arsenal je savladao ekipu Kristal Palasa i priključio se vrhu tabele Premijer lige, odmah iza Liverpula i Mančester sitija.

"Tobdžije" su ishod malog londonskog derbija rešile već u prvom poluvremenu, kada je defanzivac Gabrijel postigao dva pogotka, oba posle kornera svog tima.

Leandro Trosar je u 59. minutu postigao i treći pogodak za svoj tim, da bi rezervista Gabrijel Martineli u samom finišu utakmice, za samo 100 sekundi, dva puta zatresao mrežu Hendersona i potvrdio ubedljiv trijumf ekipe Mikela Artete.

Ekipa sa "Emirejtsa" tako je prekinula niz od tri utakmice bez pobede u šampionatu Engleske i vratila se u šampionsku trku.

Arsenal je treći na tabeli sa 43 boda, koliko ima i drugoplasirani Siti (uz meč manje), kao i četvrtoplasirana Aston Vila, dok je Liverpul prvi sa 45 (takođe meč manje).