Nepobedivi Novak u polufinalu! Srbin srušio i Frica

Srpski teniser Novak Đoković, savladao je Amerikanca Tejlora Frica sa 3-1 u setovima (7:6, 4:6, 6:2, 6:3) i tako se plasirao u polufinale Australijan opena
Nepobedivi Novak u polufinalu! Srbin srušio i FricaGetty © Daniel Pockett

Jači od vremenskih uslova, često nepristojne publike, pogođenih linija i vrhova mrežica i ono najbitnije - izuzetno raspoloženog protivnika, bio je Novak Đoković u četvrtfinalu Australijan opena.

Srpski teniser još jednom je demonstrirao svoje umeće i pokazao klasu na turniru koji obožava da igra.

Novak Đoković je na impresivan način, posle tri sata i 48 minuta, uspeo da slomi otpor sjajnog Tejlora Frica i izbori plasman u polufinale Australijan opena.

Bila je to 33. pobeda srpskog tenisera na Australijan openu, koja mu je obezbedila čak 48. grend slem polufinale, 11. u Australiji.

Već od uvodnog gema, koji je trajao 15 minuta, moglo se nagovestiti da će Srbin i Amerikanac prirediti spektakularan meč.

Velike šanse Novak je propuštao da dođe do brejka u prvom setu, a kad god bi dolazio u šansu za tako nešto, Fric bi pronašao način da se odbrani.

Uvodni set otišao je u taj-brejk, u kojem je Novak potvrdio da je apsolutni vladar tog segmenta tenisa.

Rezutlatom 7-3, Novak je bio bolji u taj-brejku i tako prvi set priveo kraju rezultatom 7:6.

Kao da se srpski teniser emotivno i fizički ispraznio nakon toga. Imao je velikih problema na servisu, što je Fric odmah znao da kazni i napravi brejk na startu drugog seta.

Na sve načine je Novak pokušavao da vrati brejk i izjednači u drugom setu, ali je Fric uspeo da odbrani čak 15 brejk lopti.

Na gotovo granici mogućeg je igrao Fric u trenucima kada je delovalo da će Novak uspeti da napravi brejk.

Amerikanac se odbranio i drugi set dobio rezultatom 6:4.

Ipak, od tog momenta, Novak Đoković je zaigrao onako kako ume – kao najbolji teniser u istoriji ovog sporta.

Prebacio je Đoković igru na viši stepen, za šta Fric nije imao odgovor sa druge strane.

Nakon osvojenog uvodnog servis gema, Novak je u narednom napokon iskoristio 16. brejk loptu na meču i tako prvi put oduzeo servis rivalu.

Ubrzo je usledila potvrda brejka, a potom i još jedan, pa je treći set Srbin priveo kraju sa ubedljivih 6:2, nakon samo 39 minuta tenisa.

Četvrti, ispostaviće se poslednji set, Novak je dobio zahvaljujući čeličnim živcima, boljom igrom i korišćenjem iskustva koje je stekao tokom karijere.

Dugo nije bilo brejka, a onda je Đoković primetio šansu i "prozor" u kojem bi mogao da nanese štetu protivniku.

Iskoristio je Nole treću brejk loptu u četvrtom setu i stekao krupnu prednost od 4:2.

Fric se nije predavao ni u tom trenutku, već je ekspresno vratio brejk.

"Ludnica" u završnici nastavljena je novim brejkom, ponovo Novakovim, koji je i zvanično slomio svaki otpor rivala, te ubrzo priveo meč kraju.

Novak će se u polufinalu Australijan opena sastati sa Italijanom Janikom Sinerom, koji je u tri seta savladao Rusa Andreja Rubljova.

• 23. jan 2024 • 10:28

10:28

Novak je u polufinalu!!!

Srbin osvaja četvrti set sa 6:3 i tako sa 3-1 u setovima beleži pobedu nad Tejlorom Fricom.

Đoković je izborio plasman u polufinale Australijan opena.

• 10:24

Serija brejkova se nastavlja, Novak vodi 5:3 i serviraće za pobedu

Treći uzsatopni brejk viđen je u četvrtom setu, pa Novak vodi sa 5:3.

Fricova dupla servis greška pokazuje u kakvom je stanju Amerikanac. Đoković će u narednom gemu servirati za pobedu.

• 10:20

7:6, 4:6, 6:2, 4:3 - Fric vraća brejk

Nažalost po srpskog tenisera, Fric je ekspresno uzvratio brejkom.

Nije uspeo Novak da potvrdi svoj brejk i dođe na korak od pobede. Ovako će morati na drugi, teži način, da dođe do pozicije za trijumf.

• 10:16

Evo brejka, Novak krupnim koracima grabi ka polufinalu

Popušta otpor Tejlora Frica, što Novak Đoković koristi za novi brejk.

Srbin vodi u četvrtom setu sa 4:2 i krupnim koracima grabi ka pobedi.

• 10:11

Još uvek bez brejka u četvrtom setu

Ni nakon petog gema nema oduzetog servisa, pa Đoković vodi 3:2.

Za sada je u četvrtom setu Novak imao dve brejk šanse koje nije iskoristio, Fric nije došao u priliku da oduzme servis srpskom teniseru.

• 09:58

7:6, 4:6, 6:2, 1:1 - Bez brejka na startu četvrtog seta

Uprkos uzbuđenjima i "klackalici", u uvodna dva gema nije viđen brejk.

• 09:45

Đoković vodi 2-1 u setovima!

Koliko se situacija na terenu promenila, govori podatak da Novak osvaja novi brejk protiv Frica, kojim stiže do osvajanja trećeg seta rezultatom 6:2.

Srpski teniser je na korak od plasmana u polufinale.

• 09:41

Fric servira za opstanak u trećem setu

Fantastično je Novak održavao prednost brejka, pa tako sada vodi sa 5:2 u trećem setu.

Tejlor Fric će servirati za produžetak i opstanak u setu.

• 09:26

7:6, 4:6, 3:0 - Novak u velikom naletu

Srpski teniser osvaja servis gem bez izguljenog poena i tako dolazi do velike prednosti od 3:0 u trećem setu.

Momentum je potpuno na strani Novaka, koji bi mogao još jednom da napadne Fricov servis.

• 09:23

Napokon brejk Novaka

Nakon što je Fric spasao 15, nije mogao i 16. brejk loptu. Novak Đoković prvi put u meču oduzima servis rivalu i stiče prednost od 2:0 u trećem setu.