Bogdanovih 18 poena u porazu od bivšeg Sakramenta

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović, postigao je 18 poena u porazu Atlante od ekipe Sakramenta rezultatom 122:107
Bogdanovih 18 poena u porazu od bivšeg SakramentaGetty © Carmen Mandato

"Bogi" je ovoga puta igrao kao starter za redove Hoksa, kojisu konce utakmice izgubili u drugoj deonici.

Sakramento je nakon 12 minuta vodio sa tri poena, da bi na poluvreme otišao sa 17 razlike.

Atlante je pokušavala na razne načine da uhvati priključak, ali kvalitetna ekipa iz prestonice Kalifornije, odbila je sve nalete i upisala zasluženu pobedu.

Barns je ubacio čak 32 poena i tako predvodio strelce pobedničkog tima, a pomoć je imao u vidu Sabonisa koji je imao učinak od 14 poena i 21 skoka, kao i Marija koji je meč završio sa 13 poena.

Najefikasniji u redovima Atlante bio je Dežonte Mari, koji je postigao 35 poena i imao 10 skokova.

Bogdanović je susret završio sa 18 poena i četiri asistencije, dok je Bej ubacio 13 poena.

Sakramento je stigao do 24. pobede i uz 18 poraza zauzima poziciju sedam na tabeli Zapadne konferencije NBA lige.

Atlanta se nalazi na niskom, 10. mestu na tabeli Istoka, sa učinkom 18-25.