Bajern nokautiran, Leverkuzen je apsolutni lider u Nemačkoj

Fudbaleri Bajer Leverkuzena, savladali su sa 3:0 tim Bajern Minhena u derbi meču 21. kola Bundeslige
Bajern nokautiran, Leverkuzen je apsolutni lider u NemačkojGetty © picture alliance

Nemački fudbal i zvanično ima novog lidera, a u pitanju je Bajer Leverkuzen.

Četa Ćavija Alonsa nastavila je sa sjajnim rezultatima u domaćem prvenstvu.

Ni nakon 21 meča, Leverkuzen ne zna za poraz, a u derbiju kola savladali su glavnog konkurenta u borbi za titulu - Bajern Minhen.

U utakmici koja je mnogo značila za oba tima, Leverkuzen je upisao rutinsku i ubedljivu pobedu.

Mrežu Bajerna načeo je niko drugi, do njihov fudbaler.

Josip Stanišić je na pozajmici ove sezone u Leverkuzenu, a protiv svoje ekipe pogodak je postigao u 18. minutu.

U petom minutu drugog dela meča, Grimaldo je pogodio za sigurnih 2:0 za Leverkuzen.

Do kraja susreta, viđena su uzbuđenja na obe strane, a mreža se zatresla i treći put.

Bilo je to u petom minutu nadoknade, kada je Frimpong postavio konačnih 3:0.

Leverkuzen je tako povisio prednost na liderskoj poziciji na pet bodova u odnosu na Bajern.

Naredno kolo donosi Leverkuzenu gostovanje kod Hajdenhajma, dok će Bajern u goste kod Bohuma.