Još jedna važna pobeda u nizu, Leverkuzen grabi ka istorijskoj tituli

Fudbaleri Leverkuzena savladali su kao gosti ekipu Hajdenhajma 2:1, u utakmici 22. kola Bundeslige, čime su zadržali bodovnu prednost u odnosu na drugoplasirani Bajern
Još jedna važna pobeda u nizu, Leverkuzen grabi ka istorijskoj tituliGetty © Tom Weller/picture alliance via Getty Images

Leverkuzen je u Hajdenhajmu došao do 18 pobede u nacionalnom šampionatu i tako stekao osam bodova prednosti u odnosu na minhenski Bajern, koji svoj meč 22. kola igra u nedelju u Bohumu.

Frimpong je u poslednjim trenucima prvog dela doneo prednost ekipi Ćabija Alonsa, da bi na 2:0 povisio Marokanac Adli u 81. minutu.

Konačan rezultat postavio je Pjeringer u završnici susreta.

Leverkuzen je tako nastavio da grabi ka prvoj tituli šampiona u istoriji kluba.

Volfsburg i Dortmund odigrali su bez pobednika 1:1, dok je Majnc minimalnim rezultatom savladao ekipu Augsburga.

U duelu Hofenhajma i Uniona bilo je više crvenih kartona nego golova, a pobedu ekipi iz Berlina doneo je Aronson u 84. minutu utakmice.

Štutgart je na gostovanju u Darmštadu došao do pobede sa igračem manje - 2:1.

Prvi gol na meču postigao je Žirasi u 14. minutu utakmice, da bi trijumf overio Dahud u 92. minutu.

Počasni pogodak za domaćina delo je Sejdela u petom minutu sudijske nadoknade.

U poslednjoj utakmici dana, Lajpcig je na svom terenu savladao ekipu Menhengladbaha 2:0, a strelci su bili Simons u prvom i Openda u drugom poluvremenu.