Fudbaleri Švajcarske savladali su selekciju Kameruna sa 1:0 u prvom meču grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru
Minimalac Švajcarske dovoljan za pobedu nad Kamerunom, Embolo presudio "svojima"Getty © Alex Grimm

Švajcarci pobedom započinju učešće na Mundijalu, pošto su u prvom kolu minimalnim rezultatom opravdali ulogu favorita.

Nije blistala reprezentacija Murata Jakina, pošto je Kamerun većim delom meča bio opasnija ekipa, kojoj je malo koncentracije, sreće i umeća u završnici, nedostajalo da postigne pogodak i dođe do povoljnijeg rezultata.

Na vrhuncu zadatka bio je i Jan Zomer, golman Švajcarske koji je redom zaustavljao pokušaje Toko Ekambija, Čupo Motinga, Onglea i Angise.

Prvo poluvreme završeno je bez postignutih golova, da bi na samom startu drugog, Švajcarska došla do vođstva i ispostaviće se, pobedonosnog pogotka.

Najbolju akciju evropske selekcije na meču, golom je krunisao Bril Embolo.

Nakon brze i direktne razmene dodavanja, lopta je došla do Šaćirija na desnoj strani, on ju je oštro poslao u šesnaesterac rivala, gde je Embolo pokazao smirenost u završnici, te postigao pogodak.

Napadač Švajcarske nije preterano slavio, pošto je postigao pogodak protiv selekcije u kojoj je rođen.

Do kraja meča, viđena su uzbuđenja na obe strane terena.

Ima Kamerun za čime da žali, pošto su u narednih 40-ak minuta u nekoliko navrata mogli do izjednačenja.

Izgledne prilike za gol imala je i Švajcarska, koja je bila na pragu drugog postignutog gola u situacijama u kojima su se našli Rodrigez i Seferović, ali je kvalitet na golu pokazao i Andre Onana.

Švajcarska sa tri boda započinje kampanju na ovogodišnjem Mundijalu u grupi G, u kojoj nastupa i reprezentacija Srbije.

"Orlovi" će od 20.00 časova igrati sa Katarom, a drugo kolo grupne faze Svetskog prvenstva donosi duele Brazila i Švajcarske, kao i Srbije i Kameruna.

Utakmice drugog kola igraju se 28. novembra.