U spektakularnom finalu Karabao Kupa, Liverpul pobedio Čelsi posle produžetaka sa 1:0
Liverpulovi klinci doneli Klopu prvi trofej u sezoni, Petrović činio čuda na golu ČelsijaGetty © Mike Hewitt

Fenomenalan meč su odigrali Liverpul i Čelsi u Londonu, u borbi za prvi trofej u sezoni.

Tako je i bilo - borba od prvog do poslednjeg minuta.

Potpuno je neverovatno da nije bilo golova u regularnom delu igre, pošto je lagano moglo i nekoliko da bude - na obe strane.

Osakaćeni Liverpul, koji je igrao bez većine bitnih igrača (Salah, Nunjez, Žota, Aleksander-Arnold...), krenuo je jako u finalu.

Uvodni minuti pripali su "redsima", a Luis Dijaz je bio najbliži golu u 14. minutu, ali je Đorđe Petrović odbranio udarac Kolumbijca.

Čelsi je polako preuzimao kontrolu, pa je "plavcima" pripala sredina prvog dela igre.

Kol Palmer, najbolji igrač Čelsija, imao je priliku u 20. minutu, ali je Keleher odbranio mrežu.

A onda je loša zdravstvena situacija  Liverpula postala još gora - Mojzez Kaisedo je brutalno startovao nad Rajanom Gravenberhom, pa je Holanđanin iznet na nosilima.

A Kaisedo nije dobio ni žuti karton, iako je, bez dileme, mogao da dobije direktan crveni.

U tom trenutku je sudija Kris Kavana potpuno pogubio konce, pa je na momente pretilo da se finale pretvori u opštu tuču.

U 32. minutu se zatresla mreža prvi put na meču - Rahim Sterling je postigao gol, ali je VAR poništio pogodak londonske ekipe, zbog ofsajda.

Kao da je taj momenat podigao "redse", pa su ponovo dominirali na terenu, sve do odlaska na odmor.

Kodi Gakpo je u 40. minutu šutirao glavom, ali je pogodio stativu.

U nastavku su imali šanse i jedni i drugi, ali su briljirali Keleher i Petrović.

U 60. minutu se ponovo zatresla mreža, ali je sada gol poništen Liverpulu.

Virdžil van Dajk je glavom postigao gol posle prekida, ali je VAR poništio gol zbog ofsajda u kojem se našao Endo.

Jirgen Klop nije mogao da veruje, pa je sudijske odluke ispratio sa osmehom na licu.

Nakon Liverpula, i Čelsi je pogodio stativu.

Konor Galaher je pogodio okvir gola u 76. minutu, a onda je, deset minuta kasnije, uprskao najbolju priliku na meču.

Izašao je oči u oči sa Keleherom, ali je rezervni golman Liverpula odbranio njegov udarac.

Potpuno haotična scena je viđena pred golom Liverpula u drugom minutu sudijske nadoknade, ali je nekako lopta završila u Keleherovom naručju.

Liverpul je u produžecima pritiskao sve jače, iako su na terenu bili mladi igrači, a Petrović je još jednom sačuvao mrežu posle udarca Džejdena Dansa.

Harvi Eliot je zatresao mrežu sa spoljne strane, a potom je Petrović neverovatno sačuvao mrežu u 116. minutu.

Velika gužva pred njegovim golom, Eliot je šutirao a Petrović zaustavio loptu na gol-liniji.

Međutim, srpski golman nije mogao ništa dva minuta kasnije, kada je Van Dajk glavom smestio loptu u mrežu, posle kornera koji je izveo Cimikas.

Liverpul je došao do prvog trofeja ove godine, a Jirgen Klop ima šansu za još tri u oproštajnoj sezoni.