Petrović i Čelsi izdržali nalete Sitija, bod kojem se raduju Arsenal i Liverpul

U derbi meču 25. kola Premijer lige Mančester siti i Čelsi podelili su bodove - 1:1. Đorđe Petrović bio odličan na golu "plavaca", remiju se raduju navijači Arsenala i Liverpula
Petrović i Čelsi izdržali nalete Sitija, bod kojem se raduju Arsenal i LiverpulGetty © Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images

Imao je Mančester siti terensku inicijativu protiv Čelsija, uputio nestvarno veliki broj udaraca ka golu Đorđa Petrovića, ali je na kraju osvojio samo bod u derbiju protiv Čelsija.

Ekipa Pepa Gvardiole tako je pala na treće mesto na tabeli Premijer lige sa četiri boda manje od Liveprula i dva manje od Arsenla, ali Siti ima meč manje u odnosu na rivale.

"Građani" su protiv Čelsija čak 31 put šutnuli ka golu koji je čuvao srpski golman, ali tek pet šuteva otišli su na metu.

Gosti su poveli u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Rahim Sterling zatresao mrežu svog bivšeg kluba.

Siti se mučio, ali je ipak uspeo da dođe do remija golom Rodrija u 83. minutu utakmice.

U sudijskoj nadoknadi domaći su tražili penal, kada je Disasi laktom udario Rubena Dijasa, ali glavni sudija meča i VAR soba nisu se oglasili.