Novo poigravanje raspucanih "tobdžija", Totenhem se okliznuo protiv "vukova"

Fudbaleri Arsenala ubedljivo su sa 5:0 savladali ekipu Barnlija kao gosti u 25. kolu Premijer lige. Totenhem je doživeo poraz od Vulverhemptona, dok je Aston Vila savladala Fulam
Novo poigravanje raspucanih "tobdžija", Totenhem se okliznuo protiv "vukova"Getty © Marc Atkins

U nekoliko navrata ove sezone, tim Mikela Artete je dokazao da morate biti maksimalno fokusirani i požrtvovani protiv njih čitav meč.

U suprotnom, dešava se epilog kakav je iskusio Kristal Palas pre par nedelja (5:0), Vest Hem u prošlom kolu (6:0) a sada i Barnli.

Ponovo je Arsenal ubacio rivalu pet lopti u mrežu i došao do rutinske i ubedljive pobede.

Već u četvrtom minutu je Odegar doneo "tobdžijama" prednost, a u 41. minutu je Saka bio precizan sa bele tačke za 0:2, sa koliko se otišlo na pauzu za poluvreme.

Samo dva minuta u nastavku meča, novi gol Sake, a u 66. je Trosar povisio na 0:4.

U 78. minutu, Haverc je poslao loptu u mrežu i tako kompletirao "petardu" Arsenala u ovom susretu.

Novom ubedljivom pobedom, tim iz severnog dela Londona, došao je do 55. boda, što je dva manje od prvoplasiranog Liverpula.

Barnli je ostao na 13 bodova i tek 19. poziciji na tabeli Premijer lige.

Veliki kiks napravila je ekipa Totenhema, koja je na svom stadionu poražena od Vulverhemptona.

Oba gola za "vukove" postigao je Gomeš, u 42. i 63. minutu.

Jedini gol za "petlove", postigao je Kuluševski u 46. minutu.

Taj rezultat iskoristila je Aston Vila, koja je sa 2:1 u gostima savladala Fulam.

Tako je tim Unaija Emerija pretekao Totenhem i sada je četvrti na tabeli.