Siti s tri gola pokorio Kopenhagen, Real slomio Lajpcig "slalomom" Dijaza

Prvak Evrope je očekivano bio siguran u Danskoj, dok je najtrofejniji evropski klub minimalnim rezultatom slavio u Nemačkoj
Siti s tri gola pokorio Kopenhagen, Real slomio Lajpcig "slalomom" DijazaGetty © Justin Setterfield / Staff

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na gostovanju ekipu Kopenhagena sa 3:1 (2:1) u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Golove za engleski klub postigli su Kevin de Brujne u 10. minutu, Bernardo Silva u 46. minutu i Fil Foden u 92. minutu, dok je sa domaći tim precizan bio Magnus Matson u 34. minutu.

Mančester siti je na ovom meču imao posed lopte 74 odsto, uz 10 šuteva na gol danske ekipe.

Fudbaleri Reala takođe su slavili na gostovanju protiv ekipe Lajpciga rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini gol na susretu postigao je Brahim Dijaz u 48. minutu. Meč je obeležila intervencija VAR sistema u drugom minutu, kada je poništen gol Benjamina Šeška.

Revanš mečevi osmine finala su na programu 6. marta u Mančesteru i Madridu.

• 13. feb 2024 • 22:53

22:53

Kraj - pobede Sitija i Reala

Real Madrid je savladao Lajpcig u Nemačkoj 1:0 golom Brahima Dijaza posle sjajnog prodora.

Za to vreme, Mančester siti je pobedio Kopenhagen 3:1 u Danskoj i sada su jako blizu plasmana u četvrtfinale.

• 22:52

90+2' - Gol, 3:1 za Mančester siti!

Zamalo da Kopenhagen izdrži i izgubi samo golom razlike, ali Fil Foden je sjajnu partiju krunisao pogotkom u nadoknadi vremena. Nova asistencija De Brujnea!

• 22:35

72' - Stativa za Real u Lajpcigu!

Vinisijus je bio u šansi! Brahim Dijaz je povukao kontru, proigrao Brazilca, a ovaj varkom tela se rešava Klostermana, a onda spoljnim delom kopačke pogađa stativu.

Bio bi to strašan gol zvezde Reala...

• 22:21

60' - Mirnije u nastavku

Naročito u Kopenhagenu - nema golova u ovih 15 minuta. Važna promena u danskom timu je ulazak visokog napadača Andreasa Kornelijusa umesto "lažne devetke" Viktora Klesona.

• 22:09

48' - Gol, Real Madrid vodi 1:0

Pogodak u Lajpcigu, gosti stižu do prednosti preko Brahima Dijaza!

Real je konačno uspeo da povede i to posle prvo maestralnog prodora, a onda i majstorskog udarca Dijaza!

• 21:49

Kraj prvog poluvremena!

Siti vodi u Kopenhagenu 2:1 u vrlo uzbudljivoj utakmici sa tri pogotka i još dosta šansi, naročito za prvaka Evrope.

Za to vreme, 0:0 je na meču Lajpciga i Reala, gde je domaćem timu na startu poništen sporan pogodak.

• 21:45

45+1' - Siti ponovo vodi, 1:2!

Mančester siti ponovo stiže do vođstva u Kopenhagenu i to preko Bernarda Silve.

Malo sreće za "građane" u ovoj situaciji, a domaća ekipa nije uspela da sačuva nerešen rezultat do odlaska na pauzu.

• 21:39

Gol Kopenhagena za izjednačenje

• 21:34

34' - Šok u Danskoj, Kopenhagen stiže do 1:1!

Neverovatno, ali Kopenhagen je izjednačio protiv Mančester sitija iako gotovo da nisu prelazili na polovinu rivala.

Ederson je pogrešio i poslao loptu Eljunusiju, njegov udarac je bio blokiran, ali Magnus Matson na svom debiju iz odbitka sjajno trese mrežu prvaka Evrope!

• 21:21

21' - Prinudna izmena u Sitiju

Džek Griliš zbog povrede ne može da nastavi meč, pa je na terenu Žeremi Doku.