Amerika izgubila u košarci od Kube – i to prvi put u istoriji!

Veliko iznenađenje se dogodilo u drugom kolu kvalifikacija za FIBA Amerikup
Amerika izgubila u košarci od Kube – i to prvi put u istoriji!© FIBA

Košarkaška reprezentacija SAD poražena je od Kube sa 81:67 i to je prva, istorijska pobeda ove selekcije nad Amerikancima.

U Havani je došao rezervni sastav Amerike, pretežno su nastupili igrači iz razvojne lige, a nije bilo čak ni selektora Stiva Kera.

"Drim tim" se sprema za Olimpijske igre i tek ćemo tada videti one najbolje iz NBA, a do takmičenja u Parizu neki drugi momci će morati da obezbede plasman na kontinentalni šampionat.

Da bi na ovom meču moglo da dođe do iznenađenja bilo je jasno posle prve četvrtine u kojoj su Kubanci dominirali – dobili su taj deo igre sa 26:10 i najavili trijumf.

Gostujući igrači su uspeli da se vrate, ali je domaćin u drugom poluvremenu ponovo nokautirao pobednika i došao do istorijskog trijumfa.

Reprezentacija SAD i Kube, koje sada imaju po jednu pobedu i poraz, nalaze se u grupi D, zajedno sa Bahamima i Portorikom.