Prva pobeda od AO, Kecmanović preokretom započeo nastup u Akapulku

Miomir Kecmanović savladao Dijega Švarcmana sa 4:6, 6:3, 6:1 u prvom kolu turnira u Akapulku
Prva pobeda od AO, Kecmanović preokretom započeo nastup u AkapulkuGetty © Cameron Spencer

Srpski teniser je upisao prvi trijumf od Australijan opena, a nije delovalo da će to učiniti nakon prvog seta u Meksiku.

Švarcman je prvi došao do brejka, ali je Kecmanović uspeo da izjednači.

Ipak, novim brejkom Argentinac je došao do 5:4, a potom sigurno servirao za prvi set.

Švarcman je bio na dobrom putu, naročito nakon novog brejka kojim je poveo 3:2 u drugom delu igre.

Ali, Kecmanović je odmah uzvratio, zatim napravio još jedan brejk za 5:3, a onda odservirao za izjednačenje.

U odlučujućem setu nije bilo drame - Kecmanović je oduzeo protivniku servis na početku meča, još jedan za 3:0, a onda je u velikom stilu i završio meč - brejkom za 6:1.

U narednoj rundi igraće sa pobednikom iz nemačkog duela Zverev - Altmajer.

U ostalim mečevima prve runde ostvareni su sledeći rezultati: Drejper – Pol 6:4,6:0, Šelton – Evans 2:6, 7:5, 7:6, Ofner – Eskobedo 6:7, 6:4, 7:6, Nišioka – Borges 3:6, 6:2, 6:4, De Minaur – Danijel 6:2, 6:1.