Zvezda se ispromašivala u Minhenu i propustila poslednji voz za plej-in Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Minhenu od Bajerna meč 27. kola Evrolige 66:74 i tako praktično izgubili šanse za plasman među deset najboljih ekipa u ligaškom delu takmičenja. Crveno-beli furiozno krenuli, pa potpuno stali, u velikoj meri osetio se izostanak Miloša Teodosića
Zvezda se ispromašivala u Minhenu i propustila poslednji voz za plej-in EvroligeGetty © Christina Pahnke/Euroleague Basketball

Još jedan poraz doživeli su crveno-beli u Evroligi i plej-in elitnog takmičenja sada deluje kao misaona imenica za ekipu Janisa Sferopulosa.

Zvezda je po ko zna koji put ove sezone pokazala dva lica, ali još jednom je dominanto bilo ono loše - bezidejnost u napadu, loša selekcija šuta i mali broj asistencija uzrok su poraza u Minhenu.

Gosti su u "BMV parku" imali veliku podršku navijača i krenuli su silovito. Zvezda je već u prvoj deonici stekla 9 poena prednosti, a onda u potpunosti stala.

Bajern je trojkom Obsta preuzeo vođstvo u finišu prve deonice i nije ga ispušta do kraja meča.

Crveno-beli su u nekoliko navrata pokušali da uhvate priključak, a najbliži su bili na startu poslednjeg perioda, kada su posle pogotka Nedovića prišli na samo dva poena minusa.

Ipak, Bajern je imao spreman odgovor i trojkama vratio sigurno vođstvo, koje je uz minimalne trzavice zadržao do kraja susreta.

U igri crveno-belih itekako se osetio izostanak Miloša Teodosića, koji je u poslednje vreme ubedljivo najbolji igrač Zvezde.

Džavonte Smart bio je najefikasniji u crveno-belom timu sa 13 poena, Bolomboj je dodao 11, a Nedović 10.

U pobedničkoj ekipi briljirao je Devin Buker sa 22 poena, Ibaka je dodao 12, dok je svoj doprinos dao i Vladimir Lučić sa 5 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Bajern je upisao 12. pobedu u takmičenju i ostao je u konkurenciji za plasman u plej-in Evrolige, dok je Zvezda upisala 17. poraz, uz 10 pobeda i ostala je na 16. mestu na tabeli.

Crveno-beli naredni meč igraju 7. marta, kada će gostovati u Monaku.

• 1. mar 2024 • 22:25

22:25

Zvezda poražena u Minhenu - 66:74

Bez većih trzavica Bajern je priveo meč kraju i upisao 12. pobedu u takmičenju. Bavarci su ostali u konkurenciji za plasman u plej-in Evrolige, dok je utisak da je Zvezda ovim porazom izgubila šanse da se bori za jedno od prvih 10 mesta koja vode u doigravanje.

• 22:05

37' - Bajern ima devet poena prednosti - 57:66

Ponovo je Zvezda propustila nekoliko napada da u potpunosti uhvati priključak, Ibaka kažnjava i sa poludistance donosi Bajernu +9, na nešto više od 3 minuta do kraja meča.

Novi tajm-aut za crveno-bele, kojima ponestaje vremena da se vrate u utakmicu.

• 21:57

34' - Zvezda pripretila, Bajern pobegao trojkama - 52:59

Uspela je Zvezda da priđe na samo dva poena minusa na startu poslednje četvrtine, ali Bajern se drži u životu trojkama Bolmara i Bonge.

Bavarci imaju +7, tajm-aut je zatražio Sferopulos.

• 21:50

Bavarci čuvaju prednost pred poslednju deonicu - 46:53

Ne igra Bajern preterano kvalitetno, ali dovoljno dobro da čuva prednost protiv indisponiranih crveno-belih.

Tek poneki bljesak vidimo od Zvezdinih košarkaša, kakav je bio trojka Hange za -7 na startu poslednje četvrtine.

Zvezda ima loše procente šuta, manje asistencija od protivnika, jedino u skokovima je bolja od Bajerna.

Buker je već ubacio 20 poena, prati ga Ibaka sa 10. Bolomboj je najefikasniji u gostujućoj ekipi sa 11 poena, Mitrović ima 9, a Smart 7.

• 21:31

24' Bajern ima dvocifrenu prednost - 29:40

Nastavila se loša igra Zvezde iz druge četvrtine i u drugom poluvremenu, pa Bajern preko Ibake dolazi do dvocifrene prednosti, prvi put na meču.

• 21:25

Nastavljen je meč

Napadom Bajerna i trojkom Bukera nastavljen je meč u Minhenu.

• 21:09

Poluvreme u Minhenu, Zvezda u zaostatku - 27:32

Loša košarka u prvom poluvremenu utakmice u Minhenu, Bajern na sredini utakmice ima 5 poena prednosti.

Bavarci su drugu deonicu rešili u svoju korist 12:8, što dovoljno govori o kvalitetu igre dva tima.

Obst je najefikasniji igrač na utakmici sa 9 poena, Buker je dodao 8, u crveno-belom timu najviše je pokazao Smart sa 7 poena, koliko ima i Bolomboj.

S obzirom koliko je Zvezda loše odigrala završnicu prve i celu drugu deonicu, crveno-beli imaju odličan rezultat u Minhenu.

• 21:02

18' - Zvezda potpuno stala, Bajern vodi 25:32

Osim pogotka Smarta sa poludistance, Zvezda ne može ništa da pogodi u drugoj deonici.

Ekipa Janisa Sferopulosa ubacila je samo 6 poena za gotovo 8 minuta igre u drugoj četvrtini, što Bajern koristi i dolazi do komotne prednosti.

Tajm-autom mora da reaguje grčki trener.

• 20:53

14' - Bajern podiže prednost - 23:28

Sada centar Bajerna Branković pogađa trojku za najveću prednost svog tima na meču +5.

Posle sjajnog starta, Zvezda je potpuno stala u napadu, dok su se domaći košarkaši raspucali i u ovom trenutku drže konce igre u svojim rukama.

• 20:46

Bajern vodi posle prve deonice - 19:20

Trojkom Andreasa Obsta, Bajern je poveo prvi put na meču i odneo prednost na prvi dvominutni odmor.

Nekoliko loših napada crveno-belih i nerezonska selekcija šuta (trojke 3/10) dopustili su Bajernu da se u potpunosti vrati u meč.

Buker je ubacio 8 poena za Bavarce, po 6 Obst i Ibaka, dok kod Zvezde Smart i Bolomboj imaju po 5 poena.