Završen je i šesti dan na Mundijalu u Kataru. Iranci su sa 2:0 nokautirali Velšane, Katar je poražen i od Senegala, rezultatom 3:1. Holandija i Ekvador odigrali su nerešeno 1:1, a u poslednjem meču dana Engleska i SAD odigrale su nerešeno bez postignutog gola.
Engleska, SAD i Holandija razočarali, Senegal eliminisao Katar, Iran slavio u nadoknadiGetty © Stu Forster
  • 25. nov 2022 • 21:51

21:51

Kraj meča: Engleska - SAD 0:0

Završen je meč između Engleske i SAD, a ni nakon sudijske nadoknade, nije bilo gola, te je susret završen sa 0:0.

• 21:50

90' +3' - Kejn glavom šutira pored gola

Imala je Engleska priliku u samom finišu, ali je Kejn nakon slobodnog udarca i solidnog centaršuta Šoa, glavom šutirao pored gola.

• 21:47

90' - Igraće se još četiri minuta

Sudijska nadoknada na ovom meču iznosi četiri minuta, Engleska pokazuje veću želju za postizanjem gola...

• 21:44

87' - Napokon šut, Rašford pravo u golmana Tarnera

Nakon dužeg vremena, napokon je jedna selekcija uputila šut ka golu rivala. Griliš i Rašford su kombinovali, nakon čega je napadač Mančester junajteda oprobao udarac sa ivice šesnaesterca. Lak je to bio plen za golmana Tarnera, pa ostaje 0:0.

• 21:42

85' - Oba tima deluju nezainteresovano

Još uvek nema nikakvih uzbuđenja u drugom poluvremenu, uprkos izmenama koje su izvrišili selektori. Deluje da su obe ekipe zadovoljne bodom, ali ostaje da se vidi hoće li finalnih pet minuta doneti drugačiji rasplet.

• 21:12

55' - Bez prilika u nastavku

Iako je par puta "mirisalo" na potencijalne šanse pred oba gola, za sada u drugom delu igre nije viđen konkretniji i opasniji napad.

• 21:00

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 20:54

Poluvreme: Engleska - SAD 0:0

Uprkos uzbuđenjima, prvih 45 minuta proteklo je bez postignutih golova.

• 20:33

33' - SAD najbliže golu, Pulišić pogađa prečku

Veoma blizu bila je Amerika postizanju gola, ali je šut Kristijana Pulišića sa ivice šesnaesterca, zaustavila prečka.

Ostaje 0:0 nakon 33 minuta meča.

• 20:09

10' - Englezi prvi prete, Kejn izblokiran

Odličan napad Engleske, koja je brzo prešla u završnu trećinu terena, gde je Saka dao povratni pas ka Kejnu, koji je u poslednjem trenutku izblokiran. SAD sprečile su gotovo izvestan pogodak engleskog napadača.