Fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Brentforda sa 2:1 u meču 28. kola Premijer lige
Haverc u finišu doneo Arsenalu pobedu, "tobdžijama" prvo mesto uprkos gluposti golmanaGetty © Justin Setterfield

"Mirisalo" je na kiks Arsenala u 28. kolu engleskog šampionata, ali je tim Mikela Artete uspeo u finišu da dođe do gola i pobede.

Igrao se 19. minut kada je Rajs glavom prosledio loptu u mrežu rivala.

Delovalo da će domaćin na poluvreme odneti prednost, ali je u četvrtom minutu nadoknade prvog dela meča, golman Ramzdejl napravio veliku glupost.

Predugo je čekao sa ispucavanjem lopte, a kada je to uradio, napucao je Visu i ona se odbila u gol.

Dugo je na semaforu stajalo 1:1, a onda je usledio finiš i gol Haverca.

Kao i kod prvog gola, asistent je bio Vajt, a nemački fudbaler se našao na pravom mestu i glavom prosledio loptu u mrežu.

Arsenal je tako upisao bitnu pobedu u trci za prvim mestom na tabeli.

"Tobdžije" su ovim trijumfom došli do 64. boda i prvog mesta, koje će bar na kratko držati.

Ima tim iz severnog dela Londona jedan bod prednosti u odnosu na drugoplasirani Liverpul, a dva više u odnosu na Siti.

Ta dva tima odigraće derbi kola u nedelju.