Arsenal kao kaznena ekspedicija, fenjeraš baz šansi protiv "tobdžija"

Arsenal je nastavio poteru za Liverpulom i Sitije, pošto je u poslednjem meču 27. kola Premijer lige ubedljivo savladao Šefild junajted u gostima 6:0
Arsenal kao kaznena ekspedicija, fenjeraš baz šansi protiv "tobdžija"Getty © MB Media

Ekipa Mikela Artete u poslednjih mesec dana deluje kao kaznena ekspedicija - "tobdžije" su postigle čak 24 pogotka u poslednjih pet utakmica u Premijer ligi.

Kada je Arsenal u takvoj formiu, fenjeraš nema čemu da se nada, a to su na svojoj koži osetili igrači Šefild junajteda.

Već u prvih 25 minuta utakmice na "Bramal lejnu" gosti su postigli četiri pogotka, još jedan do poluvremena - strelci su bili Odegard, Bogl (autogol), Martineli, Haverc i Rajs.

Konačan rezultat postavio je Ben Vajt u 58. minutu.

Arteta je u drugom delu odmarao ključne igrače, dok Šefild ni u jednom napadu nije uspeo da ugrozi gol Raje.

Arsenal je tako nastavio pterau za vodećim dvojcem i sada ima dva boda manje od Liverpula i jedan od Mančester sitija.

Očekuje nas izuzetno uzbudljiva završnica sezone u Premijer ligi.