Fudbaleri Napolija i Barselone odigrali su nerešeno 1:1 (0:0), dok je Porto savladao Arsenal sa 1:0 (0:0), u mečevima osmine finala Lige šampiona
Napoli uspeo da izbegne poraz od Barse, Porto u 94. minutu do pobede nad ArsenalomGetty © Francesco Pecoraro

Veoma uzbudljivo bilo je na susretima u Napulju i Portu, a ostvareni su i zanimljivi i ne previše očekivani rezultati.

Stadion "Dijego Armando Maradona" bio je domaćin duela Napolija i Barselone, timova za koje je legendarni Argentinac i nastupao.

Iako je Barselona bila bolja veći deo meča, ostvarila veći broj udaraca ka golu rivala i prilika za pogodak, nije iz Italije odnela pobedu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a katalonski tim prvi je stigao do prednosti u drugom.

Levandovski je krunisao odličan napad Barse i sjajnu asistenciju Pedrija.

Bilo je to u 61. minutu, ali "Blaugrana" nije uspela da poveća prednost, pa je usledila kazna.

Jedini šut Napolija u okvir gola Barse, rezultovao je pogotkom.

Osimen se odlično zagradio i nadmudrio Martineza i potom precizno šutirao i postigao gol za konačnih Napoli - Barselona 1:1.

Što se tiče meča u Portugaliji, Porto je napravio veliko iznenađenje, pošto je savladao Arsenal.

Ne samo da je domaćin uspeo da dođe do trijumfa u prvom meču osmine finala, već je bitna i činjenica da je tim trenera Konsisaa, nadigrao "tobdžije".

Tome svedoči i podatak da je Arsenal odigrao prvi meč ove sezone, u kojem nije uputio šut u okvir gola rivala.

Nije bilo previše prilika na obe strane, već tek po koja šansa, te se pomislilo da bi meč mogao biti završen nerešenim rezultatom i bez postignutih golova.

Da se to ne desi, postarao se Galeno, postigavši maestralan pogodak u četvrtom minutu nadoknade.

Brazilac je perfektno šutirao sa ivice šesnaesterca i matirao golmana gostiju.

Porto će tako u revanš u London, poneti pobedu minimalnim rezultatom.

• 21. feb 2024 • 22:54

22:54

Završeni su mečevi - pobeda Porta, remi Napolija i Barselone

Završene su utakmice u Napoliju i Portu:

Napoli - Barselona 1:1 (Osimen 76, Levandovski 61.)
    Porto - Arsenal 1:0 (Galeno 94.)

• 22:53

90 +4' - Porto dolazi do gola i pobede!

Spektakularan pogodak postigao je Galeno, koji je na perfektan način matirao Raju sa ivice šesnaesterca.

Porto u 94. minutu dolazi do prednosti, a po svemu sudeći i pobede.

• 22:32

76' - GOL! Osimen donosi izjednačenje Napoliju

Zagradio se napadač italijanske ekipe u protivničkom šesnaestercu, "otresao" Martineza i potom matirao golmana Barselone.

Napoli je izjednačio na 1:1 u 76. minutu.

• 22:17

61' - GOL! Barselona vodi u Napulju, Levandovski je strelac

Sjajno su fudbaleri Barselone razmenili veliki broj dodavanja na protivničkoj polovini, a ključan pas bio je onaj Pedrijev za Levandovskog.

Poljski napadač se namestio i veoma precizno šutirao, pa katalonski klub vodi u Napulju sa 1:0.

• 22:12

55' - Opasni napadi Barselone, ostaje 0:0

U tri situacije mogla je Barselona ozbiljno da zapreti po gol Napolija.

Ipak, jedan udarac Gundogana odbranio je Meret, dok su u druge dve situacije loše reagovali upravo nemački vezista i jednom Levandovski.

• 21:46

Poluvreme

Nema golova u prvih 45 minuta.

• 21:23

24' Meret čuva mrežu

Najbolju šansu na meču je propustio Robert Levandovski.