Odigrana su još dva meča osmine finala Lige šampiona, a viđena su samo tri pogotka u 180 neizvesnih minuta fudbala
Arnautović je Interov heroj protiv Atletika, PSV i Dortmund izjednačeni pred revanšGetty © NurPhoto / Contributor

Konačni rezultati:

• Inter - Atletiko 1:0
  • PSV - Dortmund 1:1
  • 20. feb 2024 • 22:55

22:55

Kraj - pobeda Intera, remi u Ajndhovenu!

Kraj utakmica, Inter je pobedio Atletiko 1:0 golom Marka Arnautovića, dok su PSV i Dortmund remizirali 1:1.

Dosta izjednačena oba meča obećavaju i uzbudljive revanše, jer ništa ovde nije gotovo. Ipak, u najboljoj situaciji Inter, prošlogodišnji finalista.

• 22:38

79' - Gol Arnautovića, Inter vodi 1:0!

Marko Arnautović je bio u brojnim šansama, a sada je konačno uspeo da stigne do pogotka! Lautaro je bio u kontri, izašao je "jedan na jedan" sa Oblakom, Slovenac ga je izblokirao, ali taj udarac potom stiže do Arnautovića koji uspeva da zatrese mrežu za vođstvo "nerazura".

• 22:36

77' - Lautaro preti Atletiku!

Centaršut sa desne strane stiže pravo na glavu Lautaru Martinezu, koji je dobro šutirao, ali siguran je Jan Oblak među stativama gostiju. I dalje 0:0 u meču Intera i Atletika.

• 22:22

63' - Veliki promašaj Arnautovića

Inter u šansi protiv Atletika, Arnautović je odigrao dupli pas sa Martinezom, a potom austrijski reprezentativac sa pet-šest metara uspeva da prebaci čitav gol. Treći pokušaj Arnautovića otkad je na terenu, ali ova je bila pravi zicer.

• 22:15

56' - PSV stiže do izjednačenja, 1:1!

Novi pogodak u Ajndhovenu, a PSV je uspeo da stigne do 1:1.

Strelac je Luk de Jong iz penala!

• 22:05

Po jedna promena Intera i Atletika

Na startu drugog poluvremena, Marko Arnautović menja Markusa Tirama, a na drugoj strani, Stefan Savić ulazi umesto Himeneza. Obe izmene su zbog zadobijenih povreda.

• 21:48

Kraj prvog poluvremena!

Samo jedan gol u prvih 45 minuta, onaj Malenov za Dortmund u Ajndhovenu.

Za to vreme, u Milanu očekivano tvrdo, Inter je bio bolji, imao je par pokušaja preko Martineza, ali neuspešno.

• 21:40

38' - Evo šanse za Inter!

Greška De Paula, Tiram je osvojio loptu pored Vicela, asistirao je za Lautara na ivici šesnaesterca, ali Argentinac katastrofalno šutira u izglednoj šansi.

• 21:37

36' - I dalje mirno na "Meaci"

Kao što bismo i očekivali od timova Simonea Inzagija i Čola Simeonea. Za 35-36 minuta igre nismo videli mnogo, dosta taktičkog nadmudrivanja i još uvek bez ijednog šuta u okvir gola na ovom susretu.

• 21:24

24' - Gol u Ajndhovenu, Dortmund vodi 1:0

Donjel Malen je strelac za goste, Borusija stiže do vođstva.

Marsel Zabicer je asistirao, a Holanđanin potom matirao Beniteza i tako utišao navijače PSV-a.