Samouništenje Bajerna u Rimu, Mbape vodio "svece" do pobede

Fudbaleri Lacija savladali su Bajern sa 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, dok je PSŽ bio bolji od Real Sosijedada sa 2:0
Samouništenje Bajerna u Rimu, Mbape vodio "svece" do pobede© Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Bajern je u Rimu mislio da ima sve u svojim rukama. Istini za volju, to je bio slučaj sve do 67. minuta.

Napadao je Bajern, ređao prilike, ali su se momci Tomasa Tuhela pošteno ispromašivali.

A onda, kao i uvek, dođe kazna.

Samo što sada kazna nije došla direktno od fudbalera Lacija, pošto im je u tome dobrano pomogao Dajo Upamekano.

Defanzivac Bajerna je jezivo startovao na Isaksena, skrivio penal i dobio crveni karton.

Jedino zbog čega Francuz može da bude srećan jeste to što je Isaksen ostao u igri, sa čitavim nogama.

Ćiro Imobile je iskoristio penal i doneo Rimljanima veliku pobedu.

Pari Sen Žermen je dugo lomio protivnika u Parizu, a kada je to učinio, došao je do rutinske pobede.

Kilijan Mbape je doneo prednost „svecima“ u 58. minutu.

Dembele je izveo korner, Markinjos glavom prebacio loptu na drugu stativu, a napadač je samo sproveo u mrežu.

Igrao se 71. minut kada je PSŽ došao do drugog gola, a strelac je bio Bredli Barkola.

Revanš mečevi su na programu za dve sedmice.

• 14. feb 2024 • 22:52

22:52

Kraj

Lacio - Bajern 1:0
    PSŽ - Real Sosijedad 2:0

• 22:29

71' GOL! PSŽ vodi 2:0

Solo prodor Bredlija Barkole, a mladi napadač sjajno gađa za 2:0.

• 22:25

69' GOL! Lacio vodi!

Imobile je neumoljiv sa "bele tačke", Lacio vodi protiv Bajerna.

• 22:23

67' Penal za Lacio, Bajern sa igračem manje!

Upamekano je nespretno i jezivo reagovao, srećom Isaksen nije povređen.

Francuz je dobio direktan crveni karton.

Lacio ima priliku da izjednači sa penala.

• 22:16

58' GOL! PSŽ vodi!

Dugo se čekalo na gol na večerašnjim mečevima, a prvi je postigao Pari Sen Žermen.

Kilijan Mbape se oporavio za meč sa Sosijedadom, a onda je i zatresao mrežu i doneo prednost "svecima".

Dembele je izveo korner, Markinjos prebacio glavom loptu na drugu stativu, a Mbape je smestio u mrežu.

• 22:03

Nastavljeni su mečevi

Lacio odoleva napadima Bajerna, a nema golova ni u Parizu.

• 21:46

Poluvreme

Nema golova u Rimu i Parizu.

• 21:41

40' Musijala je propustio najbolju šansu na meču

Sjajan napad Bajerna, Musijala je bio u idealnoj poziciji, ali je šutirao preko prečke.

• 21:32

32' Sane umalo da pogodi!

Bajern je odigrao kombinaciju iz slobodnog udarca, Sane je dobro šutirao, ali milimetar pored gola.

• 21:23

22' Odličan udarac Luisa Alberta

Španac je snažno šutirao sa distance, tik uz stativu.