Minesota preokrenula Kliperse, Milvoki se brukao u Sakramentu

Košarkaši Minesota timbervulvsa, savladali su kao gosti ekipu LA klipersa sa 118:100 u derbi meču Zapadne konferencije NBA lige
Minesota preokrenula Kliperse, Milvoki se brukao u SakramentuGetty © Harry How

Delovalo je da su Klipersi pronašli formulu i lek za gladne "vukove" iz Minesote.

Ipak, zahvaljujući velikom preokretu u drugom poluvremenu, a pogotovo poslednjoj četvrtini, gosti su došli do bitne pobede u derbiju Zapada.

Minesota je savladala ekipu koja se nalazi direktno ispod nje na tabeli, pa su sada Timbervulvsi treći sa skorom 45-21 (jedan poraz više od prvoplasirane Oklahome i drugoplasiranog Denvera).

Klipersi su ostali na 41 pobedi, a upisali su 23. poraz.

Entoni Edvards predvodio je gostujući tim do trijumfa, pošto je meč završio sa 37 poena.

Aleksander-Voker je sa klupe ubacio 28, a Konli je postigao 23 poena u redovima pobedničkog tima.

Kod Klipersa su se istakli Džordž sa 22 i Harden sa 12 poena.

Meč je obeležila i povreda leđa Kavaja Lenarda, koji je nakon 12 minuta na parketu, napustio meč i nije se vraćao u igru. Susret je završio sa šest poena.

U ostalim mečevima, Sakramento je deklasirao Milvoki sa 129:94, Boston bio trijumfalan na gostovanju kod Jute rezultatom 123:107, Hjuston je bio bolji od Sparsa u gostima sa 103:101.

Pobede su upisali još i Niksi nad Filadelfijom od 106:79, Indijana nad Oklahomom 121:111, kao i Memfis nad Vašingtonom 109:97.