Doviđenja Katar, dobar dan Senegal - prvaci Afrike u igri za osminu finala

Katar možda jeste stigao do prvog gola na svetskim prvenstvima, ali daleko su još od prvog boda
Doviđenja Katar, dobar dan Senegal - prvaci Afrike u igri za osminu finalaGetty © Claudio Villa

Katar je uspeo da stigne do svog prvog nastupa na Svetskom prvenstvu zahvaljujući kontroverznoj pobedi na glasanju za izbor domaćina, a već u drugoj utakmici turnira su eliminisani.

Domaća selekcija jeste postigla istorijski, prvi gol na Mundijalu, ali je Senegal pokazao da je značajno kvalitetnija ekipa čak i bez prve zvezde Sadija Manea - 1:3.

Od starta je bilo jasno da će Senegal biti favorit da stigne do važnog trijumfa, koji je u 41. minutu najavi Bulaje Dija. Senegalci su do prednosti stigli nakon velike greške u odbrani domaćeg tima.

Već na startu drugog poluvremena je Famara Đieđu uspeo da duplira prednost, dok je Mohamed Muntari u 78. minutu uspeo da samo ublaži zaostatak i upiše se u istoriju katarskog fudbala.

Ipak, samo šest minuta kasnije je Amadu Bamba Dijeng postigao i treći gol Senegala na meču, za osetnu prednost, da se pitanje pobednika ne dovede u pitanje. Katar je sa dva poraza već eliminisan i u poslednjem kolu će se oprostiti od turnira protiv Holandije.

Senegalci sa tri boda se vraćaju u igru za jedno od prva dva mesta i eventualni plasman u osminu finala.