Drama u Londonu, Čelsi u nadokandi do polufinala FA Kupa

Fudbaleri Čelsija plasirali u se u polufinale FA kupa, pošto su na svom terenu savladali Lester rezultatom 4:2
Drama u Londonu, Čelsi u nadokandi do polufinala FA KupaGetty © Mike Hewitt

Čelsi je posle prvog poluvremena vodio 2:0, pošto su golove za londonski klub postigli Mark Kukurelja u 13. minutu i Kol Palmer u prvom minutu nadoknade.

Mogla je prednost "plavaca" da bude i ubedljivija, ali Rahim Sterling nije iskoristio penal za Čelsi u 26. minutu.

Lester se pobrinuo za to da ne napusti London bez borbe.

Autogolom Aksela Disasija, Lester je smanjio u 51. minutu, a na 2:2 je izjednačio Stefi Mavididi u 62. minutu.

Ipak, Lester je u 73. minutu ostao sa igračem manje, pošto je isključen Dojl,

Čelsi je to iskoristio, pa je do pobede stigao u finišu meča. Pobedu londonskom timu doneli su Karni Čukvuemeka u drugom minutu nadoknade i Noni Madueke u osmom minutu nadoknade.

Plasman u polufinale FA kupa izborili su Mančester siti i Koventri, a u poslednjem četvrtfinalnom meču igraju Mančester junajted i Liverpul.