Liverpul se ne da u trci za titulu - srušen Fulam, pritisak na Sitiju

Ekipa Jirgena Klopa se vratila na pobednički kolosek nakon serije slabih rezultata u prvenstvu i ispadanja iz Lige Evrope
Liverpul se ne da u trci za titulu - srušen Fulam, pritisak na SitijuGetty © Justin Setterfield / Staff

Fudbaleri Liverpula ostvarili su izuzetno važnu pobedu u Premijer ligi, pošto su u meču 34. kola savladali Fulam na gostovanju u Londonu - 3:1.

Ekipa Jirgena Klopa osvojila je samo jedan bod iz poslednja dva kola, pa im je trijumf na "Krejven kotidžu" bio preko potreban u borbi za titulu.

Liverpul je poveo u 32. minutu majstorskim pogotkom Trenta Aleksandera Arnolda, a "redsi" nisu paničili ni kada je Timoti Kastanj izjednačio na 1:1 u nadoknadi prvog dela igre.

U nastavku su golovi Rajana Gravenberha i Dioga Žote napravili razliku, pa je Liverpul uspeo da stigne do 74 boda i izjednači se sa Arsenalom na vrhu tabele.

Dva tima imaju bod više od Mančester sitija, ali aktuelni šampion ima i utakmicu manje i šansu da prestigne rivale, pošto su ovog vikenda imali obaveze u FA kupu.