Monako nakon preokreta srušio Fener i doneo izjednačenje u četvrtfinalu

Košarkaši Monaka savladali su na svom terenu ekipu Fenerbahčea sa 93:88 u drugom meču četvrtfinala Evrolige

Tim iz Kneževine je uspeo da izjednači u četvrtfinalnoj seriji na 1:1.

Velika borba i neizvesnost viđeni su od prvog do poslednjeg sekunda susreta.

Domaćin je bolje ušao u meč i relativno brzo i lako došao do osetne prednosti (27:11).

Nakon uvodnih 10 minuta, vodili su domaći sa 31:21.

Fener se probudio u drugoj četvrtini, koju je dobio sa šest poena razlike, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 54:50 za Monako.

Treća četvrtina videla je ogroman pad u igri domaćina, pogotovo u napadu, što govori i podatak o samo 11 postignutih poena, uz 24 primljena.

Delovalo je da Fenerbahče ima neophodno da dođe do druge pobede u seriji i napravi korak bliže plasmanu na fajnal-for Evrolige.

Prednost turskog tima iznosila je devet poena na početku poslednje deonice, ali momci Saše Obradovića pokazali su karakter i napravili veliki preokret.

Sjajnu energiju pokazali su košarkaši Monaka, te su vođeni podrškom sa tribina, uspeli da slome otpor rivala i upišu bitnu pobedu.

Motijunas je sa 18 poena predvodio strelce pobedničkog tima, a pomogli su i Lojd sa 15, kao i Okobo sa 13 poena.

Najefikasniji u redovima Fenerbahčea bili su Dorsi sa 25 i Vilbekin sa 23 poena. Srpski košarkaš Marko Gudurić, meč je završio sa pet poena.